Notowania

papież
11.10.2010 11:04

Piwo u Jana Pawła II. Papież patronem pubu.

Lokal został otwarty w centrum Rzymu z inicjatywy m.in. miejscowej diecezji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eric Draper/public domain)

*_ Piwo u Jana Pawła II _ - reportaż po takim tytułem ukazał się w _ Corriere della Sera _. Przedstawiono w nim pub o nazwie _ Jan Paweł II _, otwarty niedawno w centrum Rzymu z inicjatywy między innymi miejscowej diecezji. *

To wyjątkowe miejsce w podziemiach bazyliki San Carlo al Corso zostało uroczyście otwarte przez burmistrza Rzymu i jednego z biskupów 1 października, ale działać zacznie 14 października, na dwa dni przed 32. rocznicą wyboru polskiego papieża.

Pub, w którym nad barem umieszczono ewangeliczny cytat _ Daj mi pić _, to wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Chrześcijańskich Pracowników (Acli) i diecezji rzymskiej.

_ - Chcemy zaproponować wieczory rozrywki i spotkań, ale także kultury i duchowości wszystkim młodym ludziom, zmęczonym pustką nocnych zabaw. Młodzież często włóczy się nie wiedząc dokąd iść, znudzona tradycyjnymi lokalami, w poszukiwaniu, nawet jeśli nie zdaje sobie z tego sprawy, czegoś więcej, co może wypełnić ich życie _ - powiedział szef rzymskiego oddziału Acli, Gianluigi De Palo.

_ - Chcemy, aby zapomniano o przekonaniu, zgodnie z którym być katolikiem to znaczy być smutnym i pozbawionym woli zabawy _ - dodał i podkreślił, że _ nasze hasło brzmi: katolik się bawi _.

W pubie - jak odnotowuje największa włoska gazeta - można wypić piwo, pograć na playstation, wysłuchać koncertu na żywo. Odbywać się tam będą również prezentacje książek i wystawy. Na razie pub będzie czynny w czwartki, piątki i soboty od godz. 19 do północy. Godziny i dni otwarcia mogą ulec zmianie, jeśli okaże się, że miejsce stanie się popularne wśród młodzieży.

Lokal urządzono w salach, w których w 2000 roku znajdował się punkt informacyjny Światowych Dni Młodzieży w Rzymie z udziałem Jana Pawła II.

Czytaj w Money.pl

Tagi: papież, ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz