Notowania

ciekawostki
03.09.2009 18:21

Pogrzeb Jacksona na cmentarzu Forest Lawn

Jackson zostanie pochowany na jednym z 6 cmentarzy, które założył biznesman Hubert Eaton.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Zmarły ponad 2 miesiące temu Michael Jackson zostanie dziś pochowany na cmentarzu Forest Lawn pod Los Angeles. Ceremonia będzie miała prywatny charakter - weźmie w niej udział jedynie rodzina i przyjaciele słynnego piosenkarza.

Michael Jackson zostanie pochowany w Forest Lawn Glendale - jednym z 6 cmentarzy, które na początku ubiegłego stulecia założył biznesman z San Francisco Hubert Eaton.

Wierzył on, w radosne życie po śmierci a tradycyjne amerykańskie miejsca pochówku uważał za szpetne i depresyjne. Eaton zmienił pionowe tablice na płaskie krypty i pomniki a swoje cmentarze wypełnił monumentalnymi drzewami, eleganckimi trawnikami, fontannami i replikami słynnych rzeźb Michała Anioła i Leonarda da Vinci.

Poszczególne sekcje cmentarzy nazwał Graceland, Kraina Inspiracji, Kraina Snów czy Miłe Wspomnienia. Na cmentarzach Forest Lawn znajdują muzea sztuki, krematoria, sklepy z kwiatami i pamiątkami oraz 9 kaplic i kościołów. W jednym z nich ślub brał Ronald Reagan. Na cmentarzach Forest Lawn pochowanych jest 60 tysięcy osób w tym aktorzy, reżyserzy, piosenkarze i inne sławy. Są wśród nich między innymi Humphrey Bogard, Clark Gable, Nat King Cole i Walt Disney. Spoczywa tu także polski malarz Jan Styka. W jednej z sal wystawowych cmentarza Forest Lawn Glendale, tego na którym spocznie ciało Michaela Jacksona, wywieszona jest słynna panorama Styki _ Ukrzyżowanie _.

Tagi: ciekawostki, styl, wiadmomości, gospodarka, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz