Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
służba zdrowia
15.03.2011 15:34

Polak najlepszym lekarzem Szwecji. Dwukrotnie

Adam Szeląg jest ginekologiem, mieszka w Szwecji od 1987 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BeyzaSultanDURNA/iStockphoto)

Polski ginekolog pracujący w Malmoe Adam Szeląg został ponownie uznany przez pacjentki za najlepszego lekarza Szwecji. Tytuł ten Polak otrzymał po raz pierwszy w 2010 roku.

Konkurs co roku jest organizowany przez największy szwedzki portal internetowy dla pacjentów Doktorsguiden.se. Ranking powstaje na podstawie ocen i opinii internautów wystawianych pracownikom służby zdrowia.

Jedna ze Szwedek głosująca na doktora Szeląga napisała w komentarzu, że _ jest najlepszym lekarzem nie tylko w Szwecji, ale na całym świecie _, inna kobieta doceniła polskiego lekarza za to, że _ potrafi wysłuchać i wyjaśnić wątpliwości _.

Adam Szeląg bardzo cieszy się z ponownego zwycięstwa. _ - Tytuł najlepszego lekarza przyjmuję jako wyraz uznania nie tylko dla mojej pracy, ale wyraz sympatii dla całej Polonii i Polaków _ - twierdzi.

Polski lekarz ma nadzieję, że jego sukces przyczyni się do poprawy wizerunku polskiej służby zdrowia. Ostatnio szwedzkie media opisywały przypadki nieudanych operacji szwedzkich pacjentek w Polsce.

Adam Szeląg mieszka w Szwecji od roku 1987. Ma dwie specjalizacje - z ginekologii i położnictwa oraz ginekologii onkologicznej. Tę ostatnią zrobił na Uniwersytecie w Lund. W Malmoe pracuje w prywatnej przychodni, w której koszty leczenia są refundowane z publicznych funduszy; ma pod opieką 10 tysięcy pacjentek. Lekarz chętnie pomaga Polkom mieszkającym w Szwecji, dla których bariera językowa jest przeszkodą w dostępie do specjalisty. W portalu Doktorsguiden.se znajdują się informacje o 34 tysiącach lekarzy pracujących w Szwecji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/29/t93469.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lekarze;rodzinni;podpisza;kontrakty;z;nfz,240,0,761584.html) Lekarze rodzinni podpiszą kontrakty z NFZ Ma to się stać najpóźniej w pierwszych dniach lutego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t80068.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lekarze;chca;rozmow;gras;nie;widzi;potrzeby,228,0,761316.html) Lekarze chcą rozmów. Graś nie widzi potrzeby Rzecznik rządu twierdzi, że debata nad pakietem zdrowotnym trwa w parlamencie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/140/t85644.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rzad;nie;da;lekarzom;lepszych;kontraktow,38,0,738854.html) Rząd nie da lekarzom lepszych kontraktów Porozumienie Zielonogórskie domaga się wzrostu o 72 groszy tzw. stawki kapitacyjnej
Tagi: służba zdrowia, ciekawostki, styl, wiadmomości, gospodarka, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz