Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamieszki w afryce
01.03.2011 13:18

Ponętna tancerka i Kaddafi. Hymn rewolty

Teledysk z Izraela stał się nieoficjalnym hymnem libijskiej rewolty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Teledysk z Izraela stał się nieoficjalnym hymnem libijskiej rewolty. Pokazuje ubiegłotygodniowe wystąpienie Muammara Kadafiego, zmiksowane z obrazami tańczącej w stroju gimnastycznym kobiety i muzyką pop.

W ciągu zaledwie paru dni od umieszczenia w You Tube, klip, stworzony przez DJ-a Noy Alooshe'a, obejrzało przeszło półtora miliona ludzi.

_ Centymetr po centymetrze, dom po domu, ulica po ulicy _ - wykrzykuje Kadafi, opisując, jak zamierza _ oczyścić _ Libię ze swoich przeciwników. Stąd tytuł utworu: Zenga-zenga (zenga to po arabsku ulica).

Swoją długą mowę Kadafi wygłaszał z balkonu, ubrany w szatę przypominającą mundur wojskowy. Po lewej i po prawej stronie libijskiego dyktatora widzimy na teledysku tancerkę, wyginającą ciało w rytm emocjonalnych słów byłego pułkownika.

31-letni autor utworu, który podbija internet mówi, że wpadł na pomysł nagrania, gdy zobaczył, jak Kadafi robi _ dzikie gesty _, wali pięścią w pulpit, a nawet unosi ręce w górę, jakby triumfował.

Zobacz teledysk DJ Noy Anooshe'a _ Zenga Zenga _:

Alooshe uznał, że mowa ma wielki potencjał komiczny. _ Wyglądało to jak parodia _ - stwierdził. W dodatku _ Zenga-zenga _ brzmiało jak gotowy bit - idealny do współczesnej muzyki tanecznej. DJ połączył więc słowa dyktatora z muzyką amerykańskiego rapera Pitbulla _ Hey Baby (Drop it to the Floor) _ (Kochanie, zrzuć to na podłogę).

Izraelska gazeta _ Jedijot Achronot _ pisze, że tak powstała piosenka stała się nieoficjalnym hymnem libijskiej opozycji, która chętnie używa jej w internecie, by nagłośnić swoje protesty. Przypadła też do gustu wielu młodym Arabom w innych krajach, wywołując falę komentarzy na portalach społecznościowych.

Utwór odtwarzają też oficjalne media. Na życzenie odbiorców z państw arabskich powstała wersja bez półnagiej tancerki.

Gdy jednak okazało się, że autor, który ma tunezyjskie pochodzenie, jest z Izraela, pod jego adresem padło też wiele obelg.

Sam Alooshe twierdzi, że nadal otrzymuje wiele entuzjastycznych maili z krajów arabskich, a ktoś, kto przedstawił się jako lider libijskiej opozycji napisał nawet: _ Jeśli obalimy Kadafiego, to zatańczymy do Zengi-zengi na ulicach Trypolisu (stolica Libii) _. Padła też propozycja, by DJ nakręcił kolejny klip - _ Bunga-bunga _ - o Silvio Berlusconim.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t133572.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sankcje;zamrozone;miliardy;kaddafi;sie;smieje,188,0,786108.html) Sankcje. Zamrożone miliardy. Kaddafi się śmieje Libijskji dyktator zaśmiał się, pytany czy ustąpi ze stanowiska. Zaprzeczył, że samoloty bombardowały cywilów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/160/t133792.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ue;sladami;onz;nalozyla;sankcje;na;libie,157,0,785821.html) UE śladami ONZ nałożyła sankcje na Libię Sankcje, zgodnie z oczekiwaniami obejmują embargo na sprzedaż broni do Libii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t133773.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/walki;w;libii;rebelianci;zestrzelili;wojskowy;samolot,232,0,785640.html) Walki w Libii. Rebelianci zestrzelili wojskowy samolot Przeciwnicy Muammara Kadafiego odparli atak sił lojalnych wobec pułkownika w pobliżu miasta Misrata.
Tagi: zamieszki w afryce, ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz