Notowania

rządy władimira putina
30.09.2011 12:48

Portret Putina sprzedany na aukcji. Kult jednostki?

Rosyjski przedsiębiorca zapłacił za obraz 200 tys. euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kmu.gov.ua)

Rosyjski przedsiębiorca, którego nazwiska nie ujawniono, zapłacił 200 tys. euro za portret premiera Władimira Putina - poinformowała ukraińska galeria sztuki Tetiany Mironowej.

Kolaż autorstwa amerykańskiego artysty Davida Datuny zatytułowany _ Putin - Mona Lisa _ przedstawia twarz premiera Rosji zbudowaną z małych zdjęć słynnego dzieła Leonarda da Vinci. Ten obraz, z serii _ Putin Couture _, został sprzedany na aukcji podczas targów sztuki Moskwa-Art, które odbyły się w stolicy Rosji w zeszłym tygodniu.

_ Ukraińska galeria Mironova Gallery, która reprezentuje artystę w Europie, ustaliła początkowo cenę dzieła na 100 tys. euro. Zważywszy jednak, że portret wzbudził zainteresowanie wielu kolekcjonerów, zorganizowano aukcję za zamkniętymi drzwiami _ - wyjaśniła koordynatorka public relations galerii Wira Czernysz.

Według Tetiany Mironowej sukces serii _ Putin Couture _ był niespodziewany i prawdopodobnie wynika z tego, że targi zbiegły się w czasie ze zjazdem partii Jedna Rosja, podczas którego ogłoszono kandydaturę Putina w wyborach prezydenckich w 2012 roku.

David Datuna urodził się w Gruzji, ale w 1999 roku przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie tworzy swoje dzieła w stylu określanym jako neo-pop - obrazy i rzeźby, które często łączy w konceptualne instalacje.

Datuna pracował nad obrazem wspólnie z innym amerykańskim malarzem Alexem Guofengiem Cao. Ten artysta chińskiego pochodzenia jest autorem charakterystycznych portretów znanych osób, złożonych z małych zdjęć. Jego portret prezydenta Baracka Obamy zbudowany jest z wielu miniaturowych wizerunków Abrahama Lincolna.

Czytaj więcej o prezydencie Rosji
[ ( http://static1.money.pl/i/h/21/t83733.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/swiatowa;prasa;o;powrocie;putina;na;urzad;prezydenta,30,0,920350.html) Świat: Putin ma szansę dorównać Stalinowi Nie milkną echa decyzji o ponownym starcie Władimira Putina w wyborach prezydenckich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/21/t83733.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/putin;zawstydzil;archeologow;przy;okazji;promuje;turystyke,196,0,889796.html) Putin lepszy niż Indiana Jones. Tym razem... Premier Rosji Władimir Putin udał się na Półwysep Tamański, gdzie nurkując w Morzu Czarnym odnalazł dwie starożytne greckie amfory. Celem wyprawy szefa rządu była promocja krajowej turystyki i edukacja patriotyczna.
Tagi: rządy władimira putina, putin, ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz