Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
marihuana
27.11.2010 08:01

Przemycali marihuanę tunelem z kolejką elektryczną

Na granicy USA i Meksyku kartele zbudowały przejście graniczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(scazon/CC/Flickr)

*W podziemnym tunelu biegnącym pod granicą Meksyku i USA znaleziono 17 ton marihuany - poinformowały w piątek meksykańska armia i amerykańska policja. *

Tunel odkryto po stronie meksykańskiej w Tijuanie, na północy kraju, przy granicy z Kalifornią. Po stronie amerykańskiej znaleziono 13 ton marihuany, pozostałe cztery tony narkotyku znajdowały się po drugiej stronie granicy, w ciężarówce zaparkowanej przy wejściu do tunelu. Kierowca został aresztowany.

w sumie w związku z przemytem zatrzymano w Tijuanie sześciu podejrzanych; w USA aresztowano trzy osoby. Tunel, który ma 800 metrów długości i znajduje się na głębokości 12 metrów, został odkryty zaledwie dwie przecznice od innego, tajnego podziemnego przejścia, w którym na początku listopada znaleziono 30 ton marihuany.

Tijuana to najczęściej przekraczane przejście graniczne na świecie - przypomina agencja AFP. Jest to zarazem część najważniejszej trasy przemytu narkotyków do Stanów Zjednoczonych.

Odkryty w piątek tunel jest najbardziej nowoczesnym, najlepiej wyposażonym tego rodzaju przejściem. Znajduje się w nim kolejka elektryczna i wyrafinowane systemy wentylacji.

Czytaj w Money.pl

Tagi: marihuana, narkotyki, kartel, usa, meksyk, ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz