Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przez kryzys klienci na świecie więcej kradną

0
Podziel się:

Rekordy biją konsumenci w USA i Japonii. W Europie prym wiedzie Wielka Brytania.

Przez kryzys klienci na świecie więcej kradną
(specialkrb/CC/Flickr)

Wraz z recesją wzrosła liczba kradzieży detalicznych. W Europie prym w kradzieżach sklepowych wiedzie Wielka Brytania. Wyższy wskaźnik na świecie mają jedynie Stany Zjednoczone i Japonia - piszą brytyjskie media internetowe.

Według Ośrodka Badań Handlu Detalicznego, wartość dóbr skradzionych na Wyspach w handlu detalicznym w pierwszej połowie tego roku wzrosła o 20 procent (do 4,88 mld funtów czyli 5,43 mld euro). To więcej o 750 mln funtów w stosunku do roku poprzedniego.

W Stanach Zjednoczonych, najbardziej dotkniętych kradzieżami, wartość ukradzionych dóbr to w przeliczeniu 26,4 mld funtów rocznie, a w Japonii - 6,03 mld funtów.

Globalny Barometr Kradzieży Detalicznych 2009, oparty na badaniu ankietowym 1069 dużych detalistów wykazał też, że obecnie kradnie więcej osób z klasy średniej, chcąc zachować standard życia, do jakiego przywykli.

Najbardziej wzrosły kradzieże odzieży i akcesoriów - o 8,8 procent, przy czym największym _ popytem _ cieszyły się ubrania markowe i designerskie, bielizna i wyroby ze skóry.

W sklepach dla majsterkowiczów i z narzędziami liczba kradzieży wzrosła o 4 procent, a w sklepach delikatesowych i mini-marketach o 8,4 procent.

Bujnie kwitną kradzieże dóbr przez personel - w Wielkiej Brytanii średnia wartość straty w wyniku pojedynczej kradzieży wewnętrznej to 1 595,66 funtów w porównaniu z wartością przeciętnej straty w przypadku kradzieży zewnętrznej, która wyniosła 80,31 funta - wynika z badań zamówionych przez Checkpoint Systems.

Z raportu wynika, że 43,5 procent dóbr pada łupem złodziei zewnętrznych, indywidualnych i gangów. Wzrasta liczba kradzieży dokonywanych przez pracowników.

W kradzieżach wewnętrznych przoduje w Europie Irlandia, a Wielka Brytania jest na drugim miejscu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)