Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
30.12.2010 07:44

Reklamy antynikotynowe naruszają prawo

Sąd w Nowym Jorku zakazał pokazywania chorych płuc, czy psujących się zębów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Sąd w Nowym Jorku zakazał władzom miejskim zamieszczania w miejscach publicznych plakatów antynikotynowych zawierających drastyczne obrazy, jak chore płuca, psujące się zęby czy zmiany w mózgu spowodowane przez palenie.

Dwie duże sieci handlowe i trzej producenci papierosów, firmy Philip Morris, Lorillard Tobacco i R.J. Reynolds - wygrały sprawę sądową, którą wytoczyły wiosną władzom miasta Nowy Jork. Sąd federalny na Manhattanie uznał, że zamieszczając drastyczne reklamy naruszyły one prawo sprzedawców do swobody wypowiedzi.

Według nowojorskiego sądu tylko rząd federalny ma prawo do nakładania takich ograniczeń na promocję papierosów, jak zamieszczanie ostrzegających plakatów w miejscach sprzedaży produktów tytoniowych.

Trzy różne plakaty powstałe na zamówienie nowojorskiego departamentu zdrowia przedstawiają szkodliwe efekty palenia i zawierają informacje o organizacjach, do których można się zwrócić, by uzyskać pomoc w rzuceniu nałogu.

*ZOBACZ JEDNĄ Z TELEWIZYJNYCH REKLAM ANTYNIKOTYNOWYCH *:

Burmistrz Nowego Jorku, Michael Bloomberg uczynił z walki z paleniem swoją własną krucjatę - pisze Reuters. W 2003 roku w Nowym Jorku wprowadzono zakaz palenia w barach i restauracjach. We wrześniu burmistrz zapowiedział, że ma zamiar wprowadzić takie same ograniczenia w parkach, na plażach, na skwerach publicznych, na chodnikach i promenadach.

Czytaj w Money.pl

Tagi: usa, ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz