Notowania

Przejdź na
wielka brytania
13.02.2010 16:05

Rekordowa wygrana na loterii w Wielkiej Brytanii

Padł tam krajowy rekord wszechczasów wygranej na loterii - 56 milionów funtów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(tirc83/istockphoto)

W Wielkiej Brytanii padł krajowy rekord wszechczasów wygranej na loterii - 56 milionów funtów.

Jeszcze nie wiadomo, czy całą wygraną zgarnął jeden gracz, czy też los obstawiła grupa osób. Jeśli szczęśliwiec jest tylko jeden, to ta wygrana plasuje go w gronie tysiąca najbogatszych Brytyjczyków.

Według klasyfikacji _ Sunday Timesa _ próg tego klubu to 55 milionów funtów. Rekord nie padł w żadnym totalizatorze krajowym, lecz w europejskiej loterii Euromiliony. Do wygrania uzbierała się pula prawie 130 euromilionów, ale trzeba ją było podzielić między autorów dwóch trafnych kombinacji - w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Po podziale, każdy otrzymał po prawie 65 milionów euro.

Euromiliony jest jedną z największych na świecie loterii. Mogą w nia grać obywatele 9 państw: Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Luksemburga, Portugalii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Francja: Rekordowa wygrana w loterii ]( http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/francja;rekordowa;wygrana;w;loterii,130,0,535426.html )
* [ Włochy: Już 144 miliony euro do wygrania w lotto ]( http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/wlochy;juz;144;miliony;euro;do;wygrania;w;lotto,3,0,521731.html )
* [ Francuzi będą grać w lotto i bingo. Na rzecz Afryki ]( http://news.money.pl/artykul/francuzi;beda;grac;w;lotto;i;bingo;na;rzecz;afryki,33,0,518689.html )

Tagi: wielka brytania, wygrana, rekord, ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz