Notowania

Przejdź na
coffee shop
01.06.2009 11:41

Rotterdam zamyka coffee shopy

Kolejne holenderskie miasto ogranicza sprzedaż tak zwanych miękkich narkotyków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ANP)

*Kolejne holenderskie miasto ogranicza sprzedaż tak zwanych miękkich narkotyków i zamyka część coffee shopów. Od dziś w Rotterdamie będą nieczynne punkty z używkami w pobliżu szkół. *
Władze miasta zdecydowały, że zamkną 16 coffee shopów, które znajdują się w promieniu 250 metrów od placówek szkolnych. Poza tym chcą rozszerzyć kampanię informacyjną o szkodliwości miękkich narkotyków.

W ciągu dwóch lat także Amsterdam zamknie część coffee shopów i zaostrzy przepisy, które ponad 30 lat temu zalegalizowały spożycie i posiadanie do pięciu gramów marihuany. Sklepy z używkami zamykają także przygraniczne miejscowości, przyciągające narkotykowych turystów z Belgii i Niemiec. Maastricht, gdzie co roku kilka milionów obcokrajowców przyjeżdża tylko w tym celu, chce przekształcić coffee shopy w lokale zamknięte dla klientów z kartą wstępu.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Eksperci: Walka z narkomanią poniosła fiasko ]( http://news.money.pl/artykul/eksperci;walka;z;narkomania;poniosla;fiasko,1,0,433921.html )
* [ Coraz mniej Niemców sięga po używki ]( http://news.money.pl/artykul/coraz;mniej;niemcow;siega;po;uzywki,6,0,339974.html )
Tagi: coffee shop, ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz