Notowania

rosja
21.10.2009 10:45

Silvio Berlusconi w tajemnicy odwiedził Putina

Opozycja jest oburzona. Przypomina, że premier powinien upominać Rosję w kwestii praw człowieka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Premier Włoch prawdopodobnie będzie z szefem rosyjskiego rządu świętował jego urodziny. Wizyta spotkała się ze zdecydowaną krytyką włoskiej opozycji.

Wyjazd premiera do Rosji był otoczony do ostatniej chwili ścisłą tajemnicą. Nie umknął on jednak uwadze włoskich mediów. Wiadomo z kim Berlusconi spędzi czas aż do piątku, nikt jednak nie wie, jak i gdzie.

Według szefa parlamentarnej komisji do spraw służb specjalnych Francesco Rutellego, sytuacja jest oburzająca. Rutelli oświadczył, że w żadnym innym kraju premier nie wybrałby się z tajną wizytą do przywódcy jednego ze światowych mocarstw.

Lider opozycyjnej partii UDC Pier Ferdinando Casini przypomniał Berlusconiemu, że przed niecałym miesiącem parlament w rezolucji zobowiązał go do tego, by wezwał władze Rosji do przestrzegania praw człowieka. Jak podkreślono, premier powinien wykorzystać w tym celu również osobistą przyjaźń z Putinem.

Tagi: rosja, berlusconi, premier, putin, wizyta, tajemnica, ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, polityka, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz