Notowania

warhol
12.09.2009 09:18

Skradziono obrazy Warhola

Z domu prywatnego kolekcjonera w Los Angeles zniknęły obrazy warte kilka milionów dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(roger@elaws?/CC/flickr)

*Z domu prywatnego kolekcjonera w Los Angeles zniknęły obrazy Andy Warhola warte kilka milionów dolarów. *

Wśród poszukiwanych 10 prac Warhola, znajdują się jego obrazy z późnych lat 70, między innymi przedstawiające znanych sportowców, takich jak bokser Muhammad Ali i koszykarz drużyny Los Angeles Lakers Kareem Abdul-Jabbar.

Dzieła przedstawiciela pop-artu Andy Warhola skradziono z domu milionera Richarda Weismana. Wśród zaginionych obrazów jest również portret żony biznesmena. Weisman wyznaczył nagrodę w wysokości miliona dolarów za wskazanie sprawców kradzieży.

Sama kolekcja warta jest wiele milionów dolarów więcej. Policja ustaliła, że obrazy, każdy wielkości stu centymetrów kwadratowych, zostały skradzione na początku września. Zniknięcie dzieł zauważył pracownik domu, którego zaniepokoiły gołe ściany w jednym z pomieszczeń.

Podczas kradzieży dom był zamknięty, policja nie zauważyła żadnych śladów włamania. Ustalono, że złodziejom zależało konkretnie na tej kolekcji, bowiem pozostałe cenne dzieła w domu Weismana zostały nietknięte.

Zmarły w 1987 roku Andy Warhol znany jest przede wszystkim z prostych i seryjnych kompozycji o wysokim kontraście kolorystycznym. W swoich dziełach prezentował produkty konsumpcyjne z przeciętnej amerykańskiej lodówki, jak na przykład puszki Coca-Coli czy zupy pomidorowej, oraz przedmioty z życia codziennego.

Tagi: warhol, ciekawostki, styl, wiadmomości, gospodarka, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz