Notowania

Śluby przez internet legalne!

Do zawarcia e-małżeństwa w Indiach wystarczy, by małżonkowie widzieli się za pośrednictwem kamer.

Podziel się
Dodaj komentarz

Darul Uloom Deoband, wpływowa konserwatywna islamska szkoła teologiczna w indyjskim stanie Uttar Pradesz wydała dekret (fatwę), który dopuszcza zawieranie ślubów przez Internet. Wystarczy, by małżonkowie widzieli się za pośrednictwem kamer.

"Internet spełnia rolę prawnika i, jako taki, jest formalnie zdolny do nadzorowania zarówno „ljaab” (złożenie oferty) jak i „Qabool” (przyjęcia jej przez pannę młodą)" - oświadczył duchowny Khalid Safiullah Rehmani.

Islamscy duchowni debatowali nad ważnością internetowych ślubów od 2005 roku, gdy w miejscowości Lucknow zawarto pierwszy tego typu kontrakt małżeński.

Szkoła Deoband ma duże wpływy w Azji Południowej. Znana jest ze swojego konserwatywnego podejścia do kwestii płci. Niedawno jej klerycy ogłosili, że dziewczynki nie powinny uczęszczać do koedukacyjnych szkół.

Teraz zgodzili się na internetowe małżeństwa, pod warunkiem, że będzie przestrzegane islamskie prawo, a to wymaga, by prócz prawnika (tutaj: Internetu) obecnych było jeszcze dwóch świadków.

Tagi: małżeństwo, ciekawostki, styl, lifestyle
Źródło:
Kopalnia Wiedzy
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz