Notowania

strzelanina
04.09.2009 09:00

Strzelanina między ludźmi dyrektora, a udziałowcami

Kilkanaście osób zostało rannych w walce o zakład produkujący koniak na Ukrainie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(star5112/CC/Flickr)

*Prawdopodobnie kilkanaście osób zostało rannych w strzelaninie, do której doszło przy próbie przejęcia produkujących koniak zakładów _ Tawria _ w mieście Nowa Kachowka na południu Ukrainy. _ Tawria _ jest jednym z największych producentów alkoholu na Ukrainie. *

Incydent miał miejsce w czwartek wieczorem, jednak do tej pory władze nie podały dokładnej liczby rannych. Według świadka wydarzeń, cytowanego przez agencję Interfax-Ukraina, ranni byli przewożeni do szpitali, jednak było ich tak wielu, że brakowało karetek pogotowia.

Zakłady _ Tawria _ są przedmiotem sporu między urzędującym dyrektorem, a grupą większościowych udziałowców. W czwartek wieczorem wynajęta przez nich grupa ochroniarzy próbowała wtargnąć do przedsiębiorstwa, by przejąć nad nim kontrolę i usunąć obecnego dyrektora.

Jak poinformowała przedstawicielka dyrekcji _ Tawrii _ Ludmiła Nadtoczy, ochroniarzy było ok. 150. Przyjechali oni na miejsce trzema autobusami. _ Najpierw rozbili bramę wjazdową, a następnie wjechali na teren fabryki. Ubrani w stroje maskujące i hełmy starali się wtargnąć do pomieszczeń fabrycznych. Była strzelanina, użyto gazu łzawiącego. Są ranni _ - relacjonowała Nadtoczy agencji Interfax-Ukraina.

W odpowiedzi na atak firmy ochroniarskiej z okien zakładów zaczęły padać strzały. Cytowany przez Interfax-Ukraina świadek stwierdził, iż oddawano je z broni myśliwskiej, prawdopodobnie naładowanej śrutem.

Odgłosy strzelaniny zaalarmowały pracowników przedsiębiorstwa, którzy porzucili swe stanowiska i wyszli na główny plac firmy. Było ich około tysiąca. Z okolicznych wsi, gdzie uprawiane są winogrona, przyjechały traktory. Kiedy ludzie i maszyny otoczyły ochroniarzy na miejscu pojawiła się milicja i jednostki specjalne.

Skonfliktowane grupy zostały rozdzielone, co uchroniło napastników przed samosądem ze strony robotników. Jak zapewniła rzeczniczka ukraińskiego MSW Inna Kysil, obecnie sytuacja w zakładach znajduje się pod kontrolą władz.

Tagi: strzelanina, koniak, ukraina, ranni, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz