Notowania

jakość życia
31.05.2010 15:47

Swój kraj najbardziej cenią Holendrzy i Kanadyjczycy

Za szanse na znalezienie pracy, czystość, niską przestępczość i transport publiczny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(VirtualErn/CC/Flickr)

Szanse na znalezienie pracy, czyste ulice, poziom przestępczości i jakość transportu publicznego okazały się najważniejsze dla poczucia zadowolenia z miejsca zamieszkania.

Według opinii obywateli najlepiej pod tym względem jest w Holandii oraz Kanadzie. To tam ludzie są najbardziej zadowoleni z okolicy, w której mieszkają - tak wynika z sondażu firmy Ipsos, o którym pisze agencja Reutera.

W Holandii 85 proc. ankietowanych wyraziło zadowolenie ze swojej dzielnicy. W Kanadzie - 83 procent, a w Australii - o jeden procent mniej. W pierwszej szóstce znalazły się jeszcze kolejno: Indie, Niemcy i Stany Zjednoczone.

Na drugim końcu listy są mieszkańcy Korei Południowej - tylko 34 proc. badanych było zadowolonych z najbliższej okolicy. Ich zdaniem, potrzebny jest lepszy transport publiczny, dostępne cenowo mieszkania i mniejsze zanieczyszczenie. Również w Chinach poziom zanieczyszczenia jest najważniejszym problemem, wymienianym w badaniu. Zadowolonych z miejsca zamieszkania okazało się 48 proc. Chińczyków uczestniczących w sondażu.

Niezbyt zadowoleni ze swojej okolicy są Węgrzy - tylko 45 procent. To mniej niż w Rosji, gdzie usatysfakcjonowanych było 49 procent mieszkańców.

Rosjanie chcieliby w najbliższym sąsiedztwie poprawy dróg, Brytyjczycy - więcej możliwości spędzania wolnego czasu dla nastolatków, a Brazylijczycy - usług medycznych. Łącznie w sondażu wzięło udział 23 tysiące ludzi z różnych krajów._ _

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Polacy zadowoleni z życia ]( http://news.money.pl/artykul/polacy;zadowoleni;z;zycia,138,0,583306.html )
* [ Sondaż Money.pl: Polacy chcą ciąć przywileje emerytalne ]( http://www.money.pl/emerytury/raporty/artykul/sondaz;money;pl;polacy;chca;ciac;przywileje;emerytalne,118,0,351094.html )
Tagi: jakość życia, sondaż, kanada, holandia, miejsce zamieszkania, ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz