Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Transparency ostrzega Rosję przed korupcją

0
Podziel się

Transparency International szacuje, że rocznie w Rosji korupcja pochłania blisko 300 mld dolarów.

Transparency ostrzega Rosję przed korupcją
(ec.europa.eu)
bDIcWoZh

Organizacja Transparency International ostrzegła, że prezydentowi Rosji Dmitrijowi Miedwiediewowi nie uda się zmodernizować Rosji, jeśli nie będzie walczyć z korupcją, w ramach której rocznie przekazuje się w tym kraju sumy rzędu 300 mld dol.

Transparency International-Rosja opublikowała komentarz do przedstawionego we wtorek w Berlinie Indeksu Percepcji TI, w którym Rosję zaklasyfikowano na 146. miejscu wśród 180 państw.

Przypisano jej 2,2 pkt w skali, gdzie najmniej skorumpowane państwa miały 10 pkt.

bDIcWoZj

Fakt, że indeks Rosji nie przekracza 3 pkt, TI określa jako _ hańbę narodową _ świadczącą o tym, że władze nie walczą z korupcją.

Według danych rosyjskiego MSW, średnia łapówka w Rosji w ciągu ostatniego roku wzrosła o 8 tys. rubli *(190 ero) - do *17 tys. rubli (630 euro), a odsetek Rosjan, którzy przyznają, że dali co najmniej jedną łapówkę, wzrósł w ciągu dwóch lat z 17 do 29 proc.
Jeśli ta sytuacja będzie się utrzymywać, _ nie uda się osiągnąć planowanych postępów gospodarczych, naukowych, technologicznych i socjalnych, bo korupcja pochłonie środki, które powinny zostać zainwestowane w przyszłość _ - ostrzega TI.

TI wytyka także władzom Rosji, że oficjalna strategia antykorupcyjna przewiduje udział w niej społeczeństwa i organizacji pozarządowych, podczas gdy w rzeczywistości _ władze nie dopuszczają żadnej ingerencji społeczeństwa obywatelskiego i obywateli w swą działalność _.

bDIcWoZK
ciekawostki
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)