Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Piją pod prezydenckie orędzie

0
Podziel się

Amerykanie tradycyjnie popijają pod słowa Baracka Obamy.

USA: Piją pod prezydenckie orędzie
(kot2626/iStockphoto)
bEhIXAZN

O niecodziennej percepcji prezydenckiego orędzia o stanie państwa pisze z Waszyngtonu agencja dpa. W akademikach i knajpach Amerykanie zbierają się, by zgodnie z ustalonymi wcześniej regułami popijać pod słowa swojego prezydenta.

Zasada jest prosta: za każdym razem, kiedy prezydent wypowie któreś z ustalonych słów-kluczy, takich jak np. _ nadzieja _, _ zmiana _, czy _ reformy _, uczestnicy spotkania pociągają łyk trunku z kieliszka, kufla, bądź szklaneczki.

Jest specjalny portal internetowy (drinkinggame.us), który wprowadza bardziej skomplikowane i niekoniecznie racjonalne reguły tej zabawy. Na przykład w przypadku słowa _ filibuster _ (obstrukcja parlamentarna) należy pić tak długo, aż 60 proc. uczestników postanowi się wycofać lub... straci przytomność.

bEhIXAZP

Prezydenckie orędzie nie musi zresztą kończyć pijaństwa - zabawę można kontynuować, słuchając _ kontrorędzia _, obecnie w wydaniu republikańskiego senatora Boba McDonnella z Wirginii. Reguły portalu drinkinggame.us stanowią m.in., że za każdym razem, gdy McDonnell powie coś o socjalizmie lub komunizmie, należy wypić coś czerwonego, oczywiście wznosząc naczynie lewą ręką.

bEhIXBaq
ciekawostki
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)