Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
10.07.2009 08:20

USA: Sieć jak granica państwa - na obie olbrzymia dotacja

Senat amerykański przeznaczył 42,9 mld dol. na bezpieczeństwo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Senat amerykański uchwalił w czwartek przeznaczenie 42,9 mld dol. na umocnienie ochrony granic USA, nasilenie walki z nielegalnymi imigrantami oraz poprawę bezpieczeństwa w Internecie w roku finansowym 2010.

Posunięcia te przewidziano w uchwalonej stosunkiem głosów 84:6 ustawie o budżecie Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Department of Homeland Security). Wcześniej podobną ustawę uchwaliła Izba Reprezentantów.

Debata nad ustawami wykazała znaczne rozbieżności zdań co do tego jak zapobiegać nielegalnej imigracji, zwiększyć bezpieczeństwo na granicach oraz co zrobić z ok. 12 mln osób przebywających już w USA nielegalnie.

Ustawa przeznacza 10,1 mld dol. na służbę celną i graniczną, w tym 800 mln dol. na poprawę bezpieczeństwa wzdłuż granicy z Meksykiem. Przekraczają ją masowo nielegalni imigranci, szmuglowane są przez nią także narkotyki i broń. Do roku 2010 ma być ukończona budowa wzmocnionego płotu wzdłuż tej granicy, o długości ok. 1100 km.

Na poprawę ochrony przed hakerami w Internecie przeznaczono 400 mln dol., co oznacza wzrost o 27 proc. w porównaniu z obecnym rokiem finansowym. Tylko w ciągu ostatnich kilku dni strony internetowe szeregu instytucji federalnych zostały zaatakowane przez hakerów.

Tagi: usa, granica, internet, bezpieczeństwo, pieniądze, dotacja, ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz