Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W zdjęciach bin Ladena groźny wirus

0
Podziel się

Link z rzekomym zdjęciem Osamy przychodzi pocztą elektroniczną.

W zdjęciach bin Ladena groźny wirus
(PAP/EPA)
bErHEbvV

Rzekome zdjęcia zabitego Osamy bin Ladena rozsyłane elektroniczną pocztą i w formie postów publikowanych na portalu Facebook rozprzestrzeniają szpiegowskiego wirusa - ostrzegają w czwartek brytyjskie media.

Prezydent Barack Obama odmówił opublikowania fotografii zabitego lidera Al-Kaidy, co tłumaczone jest tym, że są zbyt szokujące i mogłyby stać się podłożem do antyamerykańskich nastrojów.

Klikając na link do załącznika zawierającego zdjęcia, mające przedstawiać zabitego bin Ladena, instalujemy sobie groźnego wirusa, kradnącego dane, w tym loginy i hasła.

bErHEbvX

Firma Symantec zajmująca się oprogramowaniem antywirusowym ujawniła, że e-mail rozsyłany przez spamerów, mający rzekomo pochodzić od oddziału telewizji CNN w Meksyku, zawierał link do fałszywych zdjęć i materiałów wideo z zabicia bin Ladena.

W przypadku Facebooka wirus po otwarciu załącznika rozprzestrzenia się do przyjaciół użytkownika wyszczególnionych na jego profilu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/t95747.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/merkel;krytykowana;za;bin;ladena,187,0,823227.html) Merkel krytykowana za Bin Ladena Przedstawiciele Kościołów oraz część niemieckich polityków krytykuje kanclerz Angelę Merkel za to, że publicznie wyraziła radość z zabicia Osamy bin Ladena.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/204/t115404.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/osama;to;symbol;wskazal;lidera;al;kaidy,252,0,823036.html) Osama to symbol, wskazał lidera Al Kaidy Ważniejsze byłoby schwytanie Jemeńczyka Anwara al-Awlakiego - uważa publicysta _ Financial Times _
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t90258.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;wszyscy;odczuwamy;ulge,14,0,822030.html) Tusk: "Wszyscy odczuwamy ulgę" Premier uważa, że śmierć Osamy bin Ladena jest ostrzeżeniem dla wszystkich, którzy w swoich działaniach chcieliby posługiwać się terroryzmem. Z kolei Bronisław Komorowski uważa, że świat jest teraz trochę bardziej bezpieczny.
bErHEbwy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)