Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mleko
03.10.2007 14:02

Walka z karoshi: mleko dla zapracowanych

Za niespełna litrową butelkę uspokajającego napoju trzeba będzie zapłacić około 40 dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ze stresem można próbować walczyć na różne sposoby, np. odpoczywając, sprawiając sobie drobne przyjemności czy angażując się w jakąś aktywność fizyczną.

Ponieważ Japończycy przepadają za nowościami, rodzimy przemysł musiał im zaproponować coś zupełnie innego. Z tego powodu Nakazawa Foods, tokijski producent nabiału, zapowiedział na październik premierę całej linii mleka dla zdenerwowanych i przepracowanych dorosłych (Adult Milk).

Za niespełna litrową butelkę uspokajającego napoju trzeba będzie zapłacić aż 5 tysięcy jenów. To 30-krotnie wyższa cena od ceny zwykłego mleka, na jaką się należy nastawić w Tokio. Warto dodać, że stolica Kraju Kwitnącej Wiśni nie należy do tanich metropolii.

Czemu drogocenne mleko zawdzięcza swoje uspokajające właściwości? Bez wątpienia czasowi jego uzyskiwania. Krowy są dojone raz w tygodniu o świcie, ponieważ podczas nocy w ich organizmie wydziela się dużo łagodzącego objawy stresu hormonumelatoniny. Adult Milk zawiera jej 3-4 razy więcej niż zwykłe mleko. Jest ono butelkowane w ciągu 6 godzin po wydojeniu. Wszystko odbywa się na farmie zlokalizowanej na północ od Tokio.

Tagi: mleko, ciekawostki, styl, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz