Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Whisky wspiera gospodarkę. Zyski idą w miliony

0
Podziel się

W roku 2010 około 1,3 mln turystów odwiedziło 52 gorzelnie szkockiej whisky oraz centra dla turystów otwarte dla publiczności.

Whisky wspiera gospodarkę. Zyski idą w miliony
(mat. pras. Johnnie Walker)
bDXCkfhN

Gorzelnie szkockiej whisky wspierającą gospodarkę i rynek pracy w tym kraju. Przyciągającą też coraz większą liczbę zagranicznych turystów do Szkocji -wynika z badania przygotowanego przez Stowarzyszenie Szkockiej Whisky.

W roku 2010 około 1,3 mln turystów odwiedziło 52 gorzelnie szkockiej whisky oraz centra dla turystów otwarte dla publiczności. Prawie dziewięciu na dziesięciu turystów (86,1 proc.) pochodziło spoza Szkocji, a co ciekawe prawie dwie trzecie (62,3 proc.) spoza Wielkiej Brytanii. Wskazuje to, że pieniądze pozostawione przez turystów jak i zatrudnienie związane z działalnością _ whisky visitors center _ (centra dla turystów) dostarczają szkockiej gospodarce dodatkowych dochodów.

Właśnie takie centra prowadzące działalność turystyczną i kulturalną rozwinęły się wokół bardzo wielu gorzelni whisky w Szkocji. Na podstawie badań 52 gorzelni otwartych dla publiczności, wyliczono, że dodatkowo zapewniają one 6750 miejsc pracy w hotelarstwie, gastronomii, sporcie, rekreacji, rozrywce w całej Szkocji. A co ważniejsze wiele z nich znajduje się na odległych obszarach wiejskich, gdzie możliwości znalezienia zatrudnienia są ograniczone. **

bDXCkfhP
Zobacz także: Ile mamy rodzajów whisky. Zobacz wykład Whisky University (ang.):

Ważny jest również aspekt makroekonomiczny łączący szkocką whisky i przemysł turystyczny. Średnio każde 100 milionów funtów pochodzących z eksportu szkockiej whisky generuje 20 milionów funtów pozostawionych przez turystów odwiedzających Szkocję. Skoro wartość całego eksportu szkockiej whisky wynosi rocznie 3,1 miliarda funtów szacuje się, że około 640 milionów funtów pochodzi z bezpośrednich wydatków turystyki związanych ze szkocką whisky.

Czytaj więcej o szkockiej whisky
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/t49371.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/whisky;sprzedaje;sie;coraz;lepiej;,33,0,908065.html) Na plażach Rio polubili szkocką. Gdzie jeszcze? Dostawy szkockiej whisky do Ameryki Południowej i Środkowej przez rok wzrosły o połowę.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/49/160817_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-alkohole/glen-garioch-whisky-o-smaku-pomarnczy,0,933157.html) Glen Garioch. Whisky o smaku pomarńczy Ekskluzywny trunek jest efektem współpracy szkockiej gorzelni z... wolnocłowym lotniskiem w Edynburgu.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/207/157647_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-alkohole/whiskey-hicks--healey-cornish-mocny-powrot-po-wiekach,0,923190.html) Whiskey Hicks & Healey Cornish. Mocny powrót po wiekach W brytyjskiej Kornwalii po raz pierwszy od trzystu lat gorzelnicy wyprodukowali whiskey. Według ekspertów jest to udany powrót.
bDXCkfiq
ciekawostki
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)