Notowania

Przejdź na
donald tusk
28.05.2011 18:01

"Wiedźmin" prezentem dla prezydenta

Obama dostał też od polskiego premiera zepsute pióro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

*Premier Donald Tusk podczas spotkania z prezydentem USA Barackiem Obamą podarował mu m.in. książki Andrzeja Sapkowskiego w wydaniu anglojęzycznym z autografem autora - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. *

Prezydent Obama - jak czytamy - otrzymał również grę _ Wiedźmin 2 _ w wydaniu kolekcjonerskim. Według CIR, Obama dostał ponadto od Tuska iPada z wgranymi filmami Tomasza Bagińskiego (m.in. _ Animowana historia Polski _ oraz _ Katedra _), Damiana Nenowa (m.in. _ Miasto ruin _) oraz zdjęciami i klipami promującymi Polskę.

Wśród prezentów - jak napisano - znalazły się także zdjęcia z wizyty prezydenta Obamy w Kancelarii Premiera oraz pióro, które _ odmówiło posłuszeństwa _ podczas wpisu do księgi pamiątkowej.

Po tym jak po godzinie 13 Tusk powitał prezydenta Obamę w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gość chciał się wpisać do księgi pamiątkowej w Kancelarii. Miał kłopoty z podanym mu piórem, wyciągnął więc z kieszeni marynarki własne, ostatecznie podpisał się drugim piórem, które mu przekazano. W księdze napisał: _ Niech przyjaźń między naszymi narodami rośnie w siłę _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t79464.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/obama;w;warszawie;gesty;zamiast;deklaracji,252,0,840444.html) Obama w Warszawie: Gesty zamiast deklaracji Eurodeputowany PJN-u Paweł Kowal powiedział, że jest rozczarowany pierwszym dniem wizyty prezydenta USA.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/41/t74281.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/zamiast;z;obama;rozmawia;z;biedronka,136,0,840328.html) Zamiast z Obamą rozmawia z Biedronką Lech Wałęsa spotkał się wczoraj z przedstawicielami sieci, z którą planuje współpracę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/7/t140295.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;przywiozl;prestiz;nie;zniesienie;wiz,111,0,840303.html) Obama przywiózł prestiż, nie zniesienie wiz Zagraniczne media komentują pierwszy dzień wizyty prezydenta USA w Warszawie.
Tagi: donald tusk, ciekawostki, kraj, styl, wiadmomości, gospodarka, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz