Notowania

Przejdź na
wygrana w lotto
30.12.2009 16:11

Włochy: Rekordowe wpływy z Superenalotto

Ostatnie tegoroczne losowanie będzie się w Sylwestra, a kumulacja wynosi aż 112,5 mln euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(VideoRan/cc/flickr)

Rekordowo wysoką sumę ponad 3,3 miliarda euro osiągnęły w tym roku wpływy z popularnej włoskiej gry liczbowej Superenalotto. Ostatnie tegoroczne losowanie odbędzie się w Sylwestra, a kumulacja wynosi aż 112,5 mln euro.

Główna, najwyższa w 12-letniej historii gry nagroda - 148 mln euro, jaka padła w sierpniu po kilku miesiącach oczekiwaniana trafioną _ szóstkę _, sprawiła, że we Włoszech zapanowała prawdziwa gorączka gry. Przed każdym z trzech ciągnień w tygodniu przed kolekturami i barami ustawiają się długie kolejki. Z sąsiednich krajów przyjeżdżają autokarami i samochodami tysiące ludzi.

Podobnie jest przed czwartkowym losowaniem, kiedy do wygrania jest druga pod względem wysokości nagroda w historii Superenalotto.

W tym roku pobity został rekord wpływów z Superenalotto sprzed dziesięciu lat, gdy wpływy z gry wyniosły 3,2 mld euro. Powody do radości mają także gracze: suma wszystkich wygranych w 2009 roku przekroczyła pułap 1 mld euro. Największym wygranym jest jednak budżet państwa, do którego kasy wpływa 49,5 proc. sumy wszystkich zakładów.

Tagi: wygrana w lotto, włochy, kumulacja, ciekawostki, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz