Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zakaz sprzedaży futer. Oni chcą być pierwsi

0
Podziel się:

Rada miasta West Hollywood podjęła pierwsze kroki w stronę wprowadzenia zakazu sprzedaży futer.

Zakaz sprzedaży futer. Oni chcą być pierwsi
(Subbotina/Dreamstime)

Ostateczne głosowanie mam mieć miejsce w październiku. Jeżeli zakaz zostanie wprowadzony, będzie to pierwszy taki przypadek w Stanach Zjednoczonych - donosi _ The Telegraph _.

Według projektu zakazana ma być sprzedaż produktów w całości lub częściowo wykonanych ze skóry zwierzęcej pokrytej futrem, wełną lub włosami.

Szef rady John D'Amico podkreśla, że akt będzie miał znaczenie symboliczne i West Hollywood stanie się miejscem, o którym zrobi się głośni, a to pomoże zmienić świadomość ludzi, którzy zaczną inaczej postrzegać noszenia futer.

Czytaj więcej o prawach zwierząt w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/2/t19970.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prawa;zwierzat;w;sejmie;beda;surowsze;przepisy,49,0,893233.html) 12 godzin na łańcuchu. Co na to posłowie? Kluby PO, PiS, PSL, SLD opowiedziały się w Sejmie za poselskim projektem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, który m.in. zwiększa kary za znęcanie się nad zwierzęciem i zakazuje stałego trzymania psów na łańcuchach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t84154.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/koniec;z;upijaniem;zwierzat;w;ukrainskich;barach,74,0,885578.html) Koniec z pijanymi niedźwiedziami w barach Władze Ukrainy wypowiadają wojnę właścicielom restauracji, którzy trzymają w swych lokalach niedźwiedzie, pozwalając gościom poić je wódką.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t153491.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;prawa;zwierzat;nie;moga;byc;elementem;gry;wyborczej,92,0,882268.html) "Nie" dla zwierząt w kampanii wyborczej Posłowie PO zaapelowali do parlamentarzystów PiS i SLD, by nie blokowali prac nad projektem ustawy o ochronie zwierząt.
ciekawostki
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)