Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sylwester
31.12.2010 08:41

Zakonnice zachęcają do spędzenia sylwestra w klasztorze

Zakonnice z Toronto mają nietypową propozycję dla znudzonych sylwestrowymi zabawami: dzień w klasztorze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ercallimages/CC/Flikcr)

Amerykańskie zakonnice oferują możliwość spędzenia Sylwestra w ciszy, na modlitwach, medytacji i wędrówkach przez kamienny labirynt przy świetle świec.

Z prognoz wynika, że sylwestrowa noc w Toronto będzie wyjątkowo ciepła. Można więc zakładać, że jeśli nie dojdzie do raptownego załamania pogody, coroczna wielka zabawa pod ratuszem zgromadzi wielu chętnych.

Ale, jak twierdzą na swojej stronie internetowej zakonnice z anglikańskiego klasztoru St. John's Convent, na przełomie roku warto poszukać możliwości kontemplacji i wyciszenia się. Stąd propozycja spędzenia całego dnia - od piątku rano do sobotniego popołudnia - w znajdującym się na północy Toronto klasztorze.

Anglikańskie zakonnice nie po raz pierwszy zachęcają Kanadyjczyków do spędzenia nocy sylwestrowej w ciszy, na modlitwach, medytacji czy wędrówkach przy świetle świec przez kamienny labirynt. Jak podał dziennik _ The Toronto Star _, co roku z gościnnych pokoi w klasztorze korzysta około 400 klientów indywidualnych, którzy chcą na chwilę odizolować się od hałaśliwego świata.

Ponadto co roku około 100 grup liczących średnio po 20 osób decyduje się na kilkudniowe odosobnienie. Jak mówiła dziennikowi siostra Constance Joanna Gefvert, czasami zapotrzebowanie na chwilę spokoju jest tak duże, że brakuje miejsc.

Możliwość odosobnienia klasztor oferuje wszystkim, także niewierzącym. Wystarczy się zarejestrować, podkreśla _ The Toronto Star _. Z kolei strona internetowa zakonu zachęca do udziału w wielu programach, takich, jak na przykład kurs jogi połączony z chrześcijańską medytacją, wskazując na wartość wewnętrznej dyscypliny i spokoju.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t87960.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/wywiady/artykul/polscy;producenci;petard;siedza;albo;nie;zyja,221,0,744413.html) Polscy producenci petard siedzą albo nie żyją Na początku lat 90. nikt nie przestrzegał podstawowych zasad bezpieczeństwa, a na rynku pokazów pirotechnicznych panowało kompletne bezkrólewie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t126936.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/wywiady/artykul/wraz;z;konsumpcja;szampana;rosnie;optymizm;przedsiebiorcow,151,0,740503.html) Wraz z konsumpcją szampana rośnie optymizm przedsiębiorców Szczególne powody do zadowolenia ma Pierre-Emmanuel Taittinger. Firma jego dziadka to jeden z najbardziej znanych producentów szampana na świecie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/178/t126642.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/wywiady/artykul/rosnie;popyt;na;seksowne;sniezynki,88,0,739928.html) Rośnie popyt na seksowne śnieżynki Coraz więcej klientów chce, by odwiedzającemu dom lub firmę Mikołajowi towarzyszyła atrakcyjna pomocnica.
Tagi: sylwester, ciekawostki, wiadomości, styl, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz