Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zegarki
25.07.2007 12:54

Zegarki wkrótce znikną

Jak wynika z badań na naukowych, wkrótce telefony komórkowe zastąpią zegarki.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jeffrey Cole, dyrektor Center of the Digital Future na Uniwersytecie Południowej Kalifornii przekazał niedawno hiobową wieść dla przemysłu produkującego... zegarki. „... obecne nastolatki być może nigdy nie będą nosiły zegarka” – stwierdził Cole podczas festiwalu reklamy Cannes Lions.

Profesor omawiał wyniki badań, które przeprowadzono w ponad 20 krajach. „Dzisiejsza młodzież nie kupuje zegarków, ponieważ do kontrolowania czasu używa telefonów komórkowych. Cały przemysł jubilerski czeka na odpowiedź na pytanie, czy nastolatki gdy dorosną będą nosiły zegarki jako ozdoby. Tego nikt nie wie. Sądzę, że tak, ale nie mam żadnego dowodu na wsparcie tego twierdzenia” – powiedział Cole.

Telefony komórkowe nie stanowią jedynie zagrożenia dla firm takich jak Rolex. Bardzo niewielu nastolatków stać bowiem na urządzenia tej marki. Jednak powody do zmartwień mają przedsiębiorstwa, które produkują zegarki na niższe segmenty rynku.

Te jednak nie przyznają, by je coś niepokoiło. Rzecznik prasowa Timeksa stwierdziła, że ewentualnemu kryzysowi można zaradzić rozbudowując zegarki o nowe funkcje, wychodzące poza wskazywanie czasu, dzięki czemu będą one atrakcyjne dla młodych ludzi. Z kolei Swatch zanotował w ubiegłym roku rekordowe zyski dzięki rosnącej popularności marek Omega czy Breguet w takich krajach jak Rosja i Chiny.

Tagi: zegarki, ciekawostki, styl, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz