Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Katarzyna Ogórek
|

Zniżki dla seniorów w japońskim Disneylandzie

0
Podziel się:

Japoński park rozrywki zamierza przyciągnąć w ten sposób nową grupę klientów.

Zniżki dla seniorów w japońskim Disneylandzie
(EPA/PAP)

Japoński park rozrywki zamierza przyciągnąć nową grupę klientów.

22 procent obniżki dostaną goście Disneylandu i Disneysea w Tokyo, jeśli dokumentem poświadczą, że skończyli 60 lat. Specjalna oferta ma obowiązywać przez 12 miesięcy. To pierwsza taka promocja w parkach rozrywki Disneya na całym świecie.

Świetna kampania marketingowa budzi zainteresowanie mediów i klientów. Postrzegana jest jako prospołeczna kampania mająca służyć relacjom dziadków z wnuczkami. W rzeczywistości to koło ratunkowe działu sprzedaży, który zauważył, że Japonia ma jedną z najliczniejszych populacji ludzi starszych. Około 20 proc. z 127 mln obywateli ma ponad 65 lat. Przez dekadę ta proporcja ma się nie zmienić.

ZOBACZ TAKŻE:

Jak mówią inicjatorzy nietypowej promocji, taka obniżka może przynieść duże zyski. Japońscy emeryci to ludzie zamożni, którym udało się zarobić i zaoszczędzić dużo podczas ekonomicznego boomu. Park w Tokio już zanotował dynamiczny wzrost dojrzałych gości. I choć jego władze twierdzą, że seniorzy to nie jest ich grupa docelowa, to nie lekceważą tej grupy klientów. Przecież dzieci nie przychodzą do Disneylandu na cały dzień szaleństwa same.

Disneyland w Tokio otwarto w 1984 roku jako pierwszy park pod tą marką poza Stanami Zjednoczonymi. Codziennie odwiedza go kilka tysięcy klientów.

ciekawostki
styl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)