Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Akwarela Hitlera za 14 000 złotych

0
Podziel się

Obraz wystawiono, jak podaje czeski dziennik, na aukcji internetowej. Nie potwierdzono jego autentyczności.

Akwarela Hitlera za 14 000 złotych
bEgwKiuZ

Obraz wystawiono na aukcji internetowej, podał czeski dziennik "Mlada fronta Dnes". Gazeta zaznacza, że prace Hitlera można kupić w tym kraju po raz pierwszy w historii.

Sprzedawca, który zapewnia, że oferuje autentyk datowany na lata I wojny światowej, ustalił cenę wywoławczą na 100 tys. koron (ok. 14 tys. złotych).

Jednak zdaniem dyrektora Galerii Narodowej w Pradze Milana Kniżaka, wystawiona na sprzedaż akwarela bardzo różni się od innych prac Hitlera. "Musiałby namalować ją w dzieciństwie. Nie przypomina znanych dotąd akwarel Hitlera" - zaznaczył Kniżak.

bEgwKivb

Wątpliwości innej natury zgłasza historyk Petr Koura. "Za niemoralne uważam_ Eksperci są zgodni, że prace Hitlera to ciekawostki o znikomej wartości artystycznej. _ czerpanie zysków z prac zbrodniarza, człowieka, który zaplanował holokaust" - powiedział gazecie.

Frantiszek Banay, stojący na czele praskiej gminy żydowskiej, uważa, że nie można mieć zastrzeżeń do samej sprzedaży obrazu, o ile nowy właściciel nie będzie go wykorzystywał do propagowania nazizmu.

"Mlada fronta Dnes" przypomina, że obrazy Hitlera cieszą się dużym zainteresowaniem. W zeszłym roku za 115 tys. funtów sprzedano w Londynie 21 jego akwarel.

bEgwKivC
styl
design
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)