Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
styl
03.01.2007 10:10

Akwarela Hitlera za 14 000 złotych

Obraz wystawiono, jak podaje czeski dziennik, na aukcji internetowej. Nie potwierdzono jego autentyczności.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Obraz wystawiono na aukcji internetowej, podał czeski dziennik "Mlada fronta Dnes". Gazeta zaznacza, że prace Hitlera można kupić w tym kraju po raz pierwszy w historii. *

Sprzedawca, który zapewnia, że oferuje autentyk datowany na lata I wojny światowej, ustalił cenę wywoławczą na 100 tys. koron (ok. 14 tys. złotych).

Jednak zdaniem dyrektora Galerii Narodowej w Pradze Milana Kniżaka, wystawiona na sprzedaż akwarela bardzo różni się od innych prac Hitlera. "Musiałby namalować ją w dzieciństwie. Nie przypomina znanych dotąd akwarel Hitlera" - zaznaczył Kniżak.

Wątpliwości innej natury zgłasza historyk Petr Koura. "Za niemoralne uważam_ Eksperci są zgodni, że prace Hitlera to ciekawostki o znikomej wartości artystycznej. _ czerpanie zysków z prac zbrodniarza, człowieka, który zaplanował holokaust" - powiedział gazecie.

Frantiszek Banay, stojący na czele praskiej gminy żydowskiej, uważa, że nie można mieć zastrzeżeń do samej sprzedaży obrazu, o ile nowy właściciel nie będzie go wykorzystywał do propagowania nazizmu.

"Mlada fronta Dnes" przypomina, że obrazy Hitlera cieszą się dużym zainteresowaniem. W zeszłym roku za 115 tys. funtów sprzedano w Londynie 21 jego akwarel.

Tagi: styl, design, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz