Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
asus
07.09.2006 13:18

Czy twój komputer ma czytnik linii papilarnych?

Asus wprowadza na rynek najlepiej zabezpieczone notebooki przeznaczone dla biznesu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Asus wprowadza na rynek najlepiej zabezpieczone notebooki przeznaczone dla biznesu. * Uwierzytelnianie na podstawie odcisków palców, układ zabezpieczający TPM oraz funkcja ASUS Security Protect Manager zapewniają komputerom serii V1, F2 i R1 najlepszą na rynku ochronę danych.

Pierwszym elementem systemu ochrony danych w notebookach firmy Asus jest czytnik linii papilarnych. Dzięki temu rozwiązaniu dostęp do zawartości komputera uzyskuje wyłącznie osoba do tego upoważniona. Po jednokrotnym przyłożeniu elektroniczny mechanizm obrazowania odczytuje wzór odcisków palców ze skóry właściwej, ignorując wszystkie niedoskonałości naskórka, które mogłyby negatywnie wpłynąć na dokładność odczytu.

Bezbłędność analizy zapewnia autorski system - ASUS Security Protect Management z wielostopniową procedurą weryfikacji. Dzięki funkcji ASPM użytkownicy mogą ustanowić oparte na różnych czynnikach wymagania dotyczące uwierzytelnienia. Będą one potem stosowane w przypadku dostępu do danych na różnych poziomach bezpieczeństwa. Zarówno hasło, jak i odciski palców mogą być użyte jako metoda weryfikacji. Hasła są szyfrowane i zapisywane w układzie zabezpieczającym TPM (Trusted Platform Module). Dzięki funkcji szyfrowania, ten zainstalowany w notebookach ASUS układ scalony zapewnia całkowite bezpieczeństwo danych oraz oprogramowania zawartych w pamięci komputera.
* *Seria V1 to płaskie notebooki o przekątnej ekranu 15,4 cala. Odłączana stacja dokująca jest idealnym rozwiązaniem do szybkiego podłączenia urządzeń peryferyjnych, komunikacyjnych oraz zasilaczy.

Dzięki modułowi ASUS MiVo zastosowanemu w notebookach z serii F2 użytkownicy programu Skype mogą przeprowadzać rozmowy z komórki na komórkę, komórki na komputer lub z komputera na komórkę z dowolnego miejsca na świecie. Jedyne wymagania w tym przypadku to szerokopasmowe łącze (kablowe lub DSL) oraz dostęp do linii telefonicznej.

Po pierwszym połączeniu moduł MiVo monitoruje sesje programu Skype i automatycznie przesyła dalej każdą rozmowę przychodzącą, jak i wychodzącą, do odpowiedniego telefonu/komputera PC, zapewniając użytkownikom bezprzewodową wolność, nawet z dala od notebooka.

Tagi: asus, modne gadżety, styl, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz