Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gadżety
08.10.2007 11:25

Drugie wcielenie Zune

Microsoft przedstawił nowe modele odtwarzaczy multimedialnych Zune, które stanowią odpowiedź na iPod firmy Apple.

Podziel się
Dodaj komentarz

Microsoft przedstawił nowe modele odtwarzaczy multimedialnych Zune, które stanowią odpowiedź na iPod firmy Apple. Urządzenie umieszczone w pobliżu komputera może automatycznie aktualizować zasoby zdjęć, plików muzycznych i filmów.

Od premiery w 2001 roku sprzedano przeszło 100 milionów iPodów. Dla porównania, model 30-GB odtwarzacza Zune zyskał 1,2 miliona nabywców w przeciągu roku.

Microsoft wypuszcza nową linię Zune w trzech wersjach – 4, 8 i 80 GB pojemności. Wszystkie posiadają funkcję synchronizacji mediów z komputerem PC za pomocą sieci WiFi, w trakcie ładowania baterii Zune. Ponadto rozszerzono kompatybilność urządzenia z Windows Media Center oraz Windows Vista.

Jednym z celów przyświecających firmie, jest dalszy rozwój serwisu społecznościowego Zune Social. Użytkownicy playerów mogą wykorzystać witrynę do wymiany playlist i poznawać w ten sposób osoby ceniące podobny rodzaj muzyki.

Ceny nowych odtwarzaczy Zune będą porównywalne do cen iPodów: 140$ za model 4-GB, 199$ za 8-GB oraz 249$ za 80-GB. Urządzenie znajdzie się w sprzedaży w połowie listopada.

Tagi: gadżety, modne gadżety, styl, lifestyle
Źródło:
4press
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz