Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fujitsu wypuszcza komputer dla seniorów

0
Podziel się

Ma nadzieję, że powtórzy on sukces telefonu dla tej grupy wiekowej.

Fujitsu wypuszcza komputer dla seniorów
(Bernat/CC/Flickr)
bErMnQHp

Japoński koncern Fujitsu zaprezentował komputery przeznaczone dla seniorów. Producent liczy na sukces podobny do tego, jaki osiągnęły w tej grupie społecznej proste telefony komórkowe, które kupiło już ponad 9 mln Japończyków.

Nowe _ raku-raku pasokon _ (super-łatwe komputery) mają funkcje, klawisze i menu specjalnie zaprojektowane dla osób powyżej 60. roku życia, które stanowią obecnie 30 proc. japońskiego społeczeństwa.

_ - Odsetek seniorów w społeczeństwie rośnie, jednak tylko 34 proc. z nich ma komputer w domu, podczas gdy u osób w przedziale wiekowym 20-59 lat odsetek ten sięga 81 proc. _ - zauważył przedstawiciel Fujitsu.

bErMnQHr

Komputery wyposażone są w ekran dotykowy, na którym wyświetlają się duże ikony najczęściej uruchamianych aplikacji. Myszka jest właściwie niepotrzebna - wystarczy dotknąć ekranu palcem, by uruchomić wyszukiwarkę internetową, obejrzeć zdjęcia, wysłać wiadomość czy wydrukować plik. Klawiatura jest również dużo czytelniejsza.

Podczas gdy Apple podbija japoński rynek dzięki iPadowi, komputerowi w kształcie tabliczki, Fujitsu marzy o tym, by jego nowe dziecko powtórzyło sukces tak zwanych _ raku-raku phones _. Są to proste telefony dla seniorów, które cieszą się ogromną popularnością; _ raku-raku phone _ wybrała połowa osób po sześćdziesiątce, która posługuje się telefonem komórkowym.

Aby zachęcić seniorów do zakupu komputera, Fujitsu reklamuje funkcję, za pomocą której można automatycznie przerzucić zdjęcia z _ raku-raku phone _ prosto do komputera.

Producent oferuje również naukę obsługi komputera w domu przez specjalnie wyszkolonych pracowników.

bErMnQHx

ZOBACZ TAKŻE:

bErMnQHS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)