Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Instrukcja: Jak złamać zabezpieczonego iPhona

Na forum MacRumors pojawiła się informacja o poważnej dziurze w iPhonie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Na forum MacRumors pojawiła się informacja o poważnej dziurze w iPhonie z zainstalowanym najnowszym firmware'em w wersji 2.0.2. *

Jeden z użytkowników opisał prosty sposób, jak zdobyć niemal całkowitą kontrolę nad telefonem zabezpieczonym hasłem. By tego dokonać nie trzeba mieć żadnej wiedzy programistycznej.

| Jak to zrobić? |
| --- |

Wystarczy, by w zablokowanym i chronionym hasłem telefonie kliknąć Telefon alarmowy. Następnie dwukrotnie należy nacisnąć Home. Później naciskamy na niebieską strzałkę obok nazwy kontaktu i zyskujemy pełny dostęp do Safari, listy kontaktów, map, SMS-ów czy Ulubionych.

Pod wpisem na forum pojawiły się komentarze użytkowników potwierdzające skuteczność metody. Co więcej, jeden z nich stwierdził, że sposób ten działa również na iPhonie z firmware'em 2.0.1.

Przed opisanym wyżej atakiem można zabezpieczyć się w dość prosty sposób. Należy przypisać klawiszowi "Home" inną funkcję niż domyślna. By to zrobić wchodzimy w Ustawienia, później Ogólne, wybieramy Home Button i przypisujemy mu funkcję Home lub iPod. Wówczas podwójne kliknięcie przeniesie nas nie do kontaktów, a z powrotem do ekranu logowania lub do ekranu powitalnego.

Tagi: iphone 3g, modne gadżety, styl, lifestyle
Źródło:
Kopalnia Wiedzy
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz