Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Karty kredytowe z klawiaturą i wyświetlaczem

Firmy Innovative Card Technologies i eMue Technologies opracowały kartę kredytową z wyświetlaczem i klawiaturą.

Podziel się
Dodaj komentarz

Firmy Innovative Card Technologies i eMue Technologies opracowały kartę kredytową z wyświetlaczem i klawiaturą.

Wygląda ona jak każda inna karta z tym wyjątkiem, ze wyposażono ją w 10 klawiszy numerycznych, dwa klawisze funkcyjne i niewielki wyświetlacz. Karta wykorzystuje z własnych algorytmów szyfrowania i ma być remedium na defraudacje, dokonywane najczęściej za pomocą urządzeń elektronicznych obsługujących karty.

Nowa karta ma zapobiec takim sytuacjom. Jej użytkownik, chcąc skorzystać z _ Ocenia się, ze złodzieje odpowiednio przerabiając np. bankomaty, kradną z systemu bankowego około 4 mld dolarów rocznie. _bankomatu, najpierw na klawiaturze karty wprowadzi jej numer oraz np. jednorazowy kod transakcji, a dopiero później wsunie kartę do bankomatu. Nie będzie więc musiał korzystać z klawiatury samego urządzenia wydającego pieniądze, nie będzie zatem narażony na sporą część oszustw związanych z przerabianiem klawiatury czy podglądaniem kodu za pomocą kamer.

Karta została przedstawiona już wydawcom tego typu urządzeń. Można się więc spodziewać, że w najbliższych latach trafi do naszych portfeli.

Tagi: karta płatnicza, modne gadżety, styl, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz