Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komórka może być hot spotem

Telefon, który miałby służyć jako hot spot, musi spełniać dwa warunki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Firma TapRoot Systems prowadzi rozmowy z operatorami sieci komórkowych, których celem jest dostarczenia ich klientom oprogramowania zamieniającego telefony w niewielkie hot spoty.

Będzie się do nich mogło dołączyć do 5 urządzeń jednocześnie.

Oprogramowanie działa z systemami Windows Mobile i Symbian S60.

Dotychczas wykorzystywane aplikacje, dające podobne możliwości co program TapRoot Systems (np. aplikacje WMWifirouter czy JaoikuSpot) nie cieszyły się zbyt dużym poparciem ze strony operatorów, którzy obawiają się, iż uczynienie z telefonu hot spota może przeciążyć ich sieci.

Firma TapRoot znalazła na to sposób. Każdy z operatorów będzie mógł kontrolować za pomocą serwera dostęp do swojej sieci i, co za tym idzie, pobierać dodatkowe opłaty za nową usługę.

Telefon, który miałby służyć jako hot spot musi spełniać dwa warunki - powinien być urządzeniem trzeciej generacji oraz być wyposażony w łącze Wi-Fi. Obecnie takich urządzeń nie ma zbyt wiele.

Te, w których oryginalnie zamontowano Wi-Fi zostały często przerobione przez operatorów, gdyż uważali oni, że użytkownicy mający możliwość korzystania z Wi-Fi nie będą korzystali z sieci 3G. Powoli jednak urządzenia 3G z Wi-Fi upowszechniają się na rynku.

Tagi: telefon komórkowy, modne gadżety, styl, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz