Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mariusz Błoński
|

Komórki będą rozpoznawać kolory

0
Podziel się:

Dzięki temu zmieni się sposób kupowania odzieży. Łatwiejsze będzie też dobieranie makijażu.

Komórki będą rozpoznawać kolory

HP pokazało nową technologię rozpoznawania i dopasowywania kolorów. Przeznaczona jest ona dla telefonów komórkowych i w przyszłości może zmienić sposób, w jaki dokonywane są zakupów odzieży czy dobieranie makijażu.

Wystarczy, by posiadacz telefonu komórkowego sfotografował się za jego pomocą trzymając w ręku specjalną paletę barw. Następnie należy wysłać zdjęcie MMS-em do serwisu oferującego usługi doradcze. Tam zautomatyzowany system zidentyfikuje na zdjęciu twarz sfotografowanej osoby i skoryguje kolorystykę zdjęcia i wszelkie inne jego niedoskonałości.

Następnie odcień skóry sfotografowanej osoby zostanie porównany z bazą danych, w której znajdują się fotografie wielu różnych osób. W ciągu kilku sekund użytkownik telefonu otrzyma informację zwrotną, z której będzie mógł się dowiedzieć, jakie kolory makijażu powinien stosować czy jakie ubrania nosić.

Już teraz wiadomo, że przenośna technologia rozpoznawania kolorów może zostać zastosowana w wielu dziedzinach życia i pomoże wszędzie tam, gdzie dotychczas byliśmy skazani albo na pomoc specjalisty, albo na własne wyczucie.

modne gadżety
styl
lifestyle
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)