Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
skype
30.10.2007 15:45

Można rozmawiać za darmo przez telefon komórkowy

Brytyjska sieć telefonii komórkowej 3, wprowadziła na rynek innowacyjny aparat.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Brytyjska sieć telefonii komórkowej 3, wprowadziła na rynek innowacyjny aparat, który pozwala wykonywać połączenia z wykorzystaniem technologii VoIP, używanej przez Skype. *

Nowe urządzenie umożliwia rozmawianie oraz przesyłanie wiadomości tekstowych (Instant Messaging) z użytkownikami Skype'a.

3 Skypephone to telefon komórkowy działający w standardzie 3G, z możliwością wykonywania ,,zwykłych" połączeń, wysyłania SMS-ów oraz korzystania z internetu. Ponadto, abonenci sieci 3, przyciskając specjalny klawisz, będą mogli skorzystać z sieci Skype. Jest to pierwszy przypadek wprowadzenia aparatu pozwalającego na rozmowy za pomocą VoIP, przez operatora sieci komórkowej.

Inne funkcje telefonu, to aparat 2Mpix, odtwarzacz MP3 oraz slot na karty pamięci. Według zapowiedzi firmy 3, karta SIM, dająca dostęp do sieci Skype, będzie działać również z innymi aparatami. Jak na razie nie wiadomo, czy kompatybilność będzie pełna.

Funkcje rozmów wideo oraz Skype-Out na razie nie są dostępne - 3 obiecuje wprowadzić je w 2008 roku. Skypephone jest dostępny w cenie 49,99? (pre-paid) oraz za darmo w abonamencie.

Tagi: skype, modne gadżety, styl, lifestyle
Źródło:
4press
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz