Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
multimedia
19.09.2006 13:29

Multimedialna książka drukowana

Jest wyposażona w laserowy czytnik i łączy się bezprzewodowo z komputerem lub DVD. A wygląda zupełnie zwyczajnie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Pierwszą w świecie multimedialną papierową książkę, w pełni współpracującą z komputerem, zaprezentowało niemieckie wydawnictwo Fiz Chemie Berlin na międzynarodowej konferencji naukowej, zorganizowanej przez American Chemical Society w San Francisco (USA). *

Podręcznik zawiera w treści zakodowane w kodzie kreskowym odnośniki, które - za pomocą specjalnego czytnika - otwierają w internecie lub na płycie DVD dodatkowe prezentacje, przygotowane przez wydawcę - informuje "Chemistry World".

Nowatorska książka zewnętrznie nie różni się niczym od normalnego podręcznika chemii. Ma twardą okładkę i ładne ilustracje.

Gdy jednak przesuniemy po kodzie specjalnym laserowym czytnikiem, połączonym bezprzewodowo z komputerem, na ekranie pokaże się rozszerzona informacja - prezentacja multimedialna, która wzbogaca czytany akapit o dodatkowe treści.

Odsyłacz kreskowy może też łączyć się za pomocą internetu ze stroną wydawnictwa, gdzie na bieżąco uaktualniane są informacje. W sytuacji pracy offline, gdy nie mamy połączenia z siecią, komputer automatycznie otworzy odpowiednią zakładkę z płyty DVD, dostarczonej przez wydawcę wraz z książką.

"To pierwsza publiczna prezentacja prototypowej, w pełni multimedialnej książki" - twierdzi René Deplanque, dyrektor wydawnictwa naukowego Fiz Chemie Berlin (Niemcy).

Według przedstawiciela wydawnictwa, wiele osób już dawno przepowiadało śmierć drukowanej książki na rzecz komputerowych plików tekstowych. "Jednak ludzie nadal lubią pracować z książkami" - zauważa René Deplanque.

Praca z multimedialną książką ułatwi naukę i skróci czas wyszukiwania dodatkowych informacji, a aktualizacja internetowych baz danych wydawnictwa, pozwoli na długoletnie używanie jednego podręcznika.

Jak informuje René Deplanque, wydawnictwo Fiz Chemie Berlin w przyszłym roku planuje debiut handlowy pierwszej multimedialnej książki.

Tagi: multimedia, modne gadżety, wiadomości, styl, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz