Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
itunes
01.07.2008 12:02

Muzyka za darmo dla każdego posiadacza Nokii

Nokia we współpracy z Warnerem rośnie w siłę. Czy iTunes powinien obawiać się konkurencji?

Podziel się
Dodaj komentarz
(www.nokia.com)

Nokia, największy na świecie producent telefonów komórkowych, podpisała właśnie umowę z Warner Music Group.

**W ten sposób będziemy mogli spodziewać się, że muzyka z wytwórni dostępna będzie dla użytkowników telefonów Nokii za pomocą serwisu "Comes With Music" lub za pośrednictwem internetowego sklepu muzycznego.

Pakiet muzyczny ,,Comes With Music" zasadniczo różni się od wielu innych oferowanych na rynku. Ściągane do woli utwory każdy zachować może na telefonie przez następnych 12 miesięcy. Nie płacimy za każdy utwór osobno. Opłata wliczona jest w cenę telefonu.

| Nokia sprzedała w zeszłym roku 146 mln telefonów. Gdyby każdy z nich zawierał muzyczną opcję "Comes With Music" w cenie około 20 dolarów za sztukę, dałoby to sumę przekraczającą zyski z całego internetowego rynku muzycznego. |
| --- |

Nokia uważa, że tego typu współpraca firm muzycznych i telekomunikacyjnych jest niezbędna i leży w interesie wszystkich. Finowie podpisali już kilka miesięcy wcześniej umowy współpracy z Universal oraz z Sony BMG.

Zapowiadany od pewnego czasu serwis muzyczny Nokii ruszyć ma planowo w drugiej połowie tego roku. Obecnie, wliczając Warner, Finowie posiadają trzy najważniejsze wytwórnie i mogą stać się poważnym konkurentem dla sklepów takich, jak iTunes, oferujących kupowanie pojedynczych piosenek.

Pomysł Nokii może być jednak zabójczy dla przemysłu muzycznego, walczącego nieustannie ze spadającą sprzedażą płyt CD.

Wielu ludzi z nadzieją patrzy, jak Nokia rośnie na konkurencję iTunes. Zdominowanie Apple'owego giganta leży obecnie nie tylko w interesie Finów, ale również innych sklepów internetowych, jak Rhapsody lub Napster.

Tagi: itunes, modne gadżety, styl, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz