Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowe notebooki Toshiba z inteligentnymi rozwiązaniami dla biznesu

0
Podziel się:

Dzięki nowym produktom użytkownicy biznesowi mogą korzystać z zalet zwiększonego bezpieczeństwa, możliwości komunikacji, ulepszonego zarządzania i dłuższej pracy na bateriach. Oba komputery oferują użytkownikom biznesowym innowacyjne technologie dostosowane do różnych potrzeb.

Nowe notebooki Toshiba z inteligentnymi rozwiązaniami dla biznesu

Dzięki nowym produktom użytkownicy biznesowi mogą korzystać z zalet zwiększonego bezpieczeństwa, możliwości komunikacji, ulepszonego zarządzania i dłuższej pracy na bateriach. Oba komputery oferują użytkownikom biznesowym innowacyjne technologie dostosowane do różnych potrzeb.
Dział Systemów Komputerowych firmy Toshiba wprowadził na rynek dwa nowe komputery przenośne dla biznesu z najnowszym procesorem firmy Intel CoreTM Duo - Toshiba Tecra A7 i Toshiba Tecra M5.

Toshiba Tecra® A7

Toshiba Tecra A7 jest komputerem, który z powodzeniem może zastąpić dotychczasowe komputery biurkowe. W stylowej obudowie zastosowano szereg funkcji technologii EasyGuard, najnowszą platformę Intel® Centrino® Duo i duży panoramiczny ekran o przekątnej 15,4 cala. Dzięki zastosowaniu wydajnej karty graficznej ATI MobilityTM Radeon użytkownicy mogą cieszyć się kryształowo czystym obrazem, jak również doskonałą wydajnością w aplikacjach biznesowych i multimediach. Tecra A7 może pomieścić do 4 GB pamięci DDR2 o częstotliwości 533 Mhz i wykorzystywać interfejs Serial ATA przyśpieszający transfer danych z twardego dysku i ułatwiający konfigurację. Interfejs pozwala uzyskiwać transfer do 150 Mb/s, podczas gdy Parallel ATA tylko 100 Mb/s. Stylowo zaokrąglona obudowa, odporna na uszkodzenia, chroni duży panoramiczny ekran wykonany w technologii TruBrite® i odporną na zalanie klawiaturę, umożliwiając w razie zamoczenia zabezpieczenie krytycznych danych i wyłączenie komputera.

Toshiba Tecra® M5

Toshiba Tecra® M5 to komputer łączący wydajność, wytrzymałość, lekkość, bezpieczeństwo i stabilność - niezbędne w przypadku użytkowników mobilnych. Komputer, podobnie jak Tera A7, wykorzystuje najnowszą platformę Intel® Centrino® Duo i technologię EasyGuard. Sześciogodzinny czas działania na bateriach pozwala na wydajną pracę poza biurem. Tecra M5 wyposażona w procesor graficzny NVIDIA's GeForce GoTM 7300 z 128 MB pamięci i ekran o przekątnej 14,1 cala i rozdzielczości do 1400x1050 pikseli pozwala na wysoką wydajność w zaawansowanych aplikacjach oraz krystalicznie czysty obraz i jakość wideo w każdych warunkach. Obudowa wykonana ze stopu magnezu wykorzystuje system ochrony kluczowych komponentów przed wstrząsami spowodowanymi upadkiem. W połączeniu z ochroną dysku twardego przez trójosiowy system pomiaru przeciążeń zapewnia najwyższy stopień ochrony danych.

Toshiba Tecra M5 oferuje pełen zestaw funkcji bezpieczeństwa, do którego należy między innymi czytnik linii papilarnych umożliwiający identyfikację właściciela i ochronę przed dostępem niepowołanych osób. Mechanizm identyfikacji jest wykorzystywany również w procesie ochrony przed kradzieżą. Dostęp do komputera po automatycznej blokadzie komputera z poziomu BIOSu, następującej po ustalonym czasie uśpienia, możliwy jest tylko poprzez skanowanie linii papilarnych przez czytnik. Kolejnym elementem systemu bezpieczeństwa jest moduł Trusted Platform Modul v.1.2 służący do obsługi infrastruktury klucza publicznego. System, będący połączeniem zintegrowanych z płytą główną układów elektronicznych i oprogramowania, chroni certyfikaty i klucze niezbędne w procesach szyfrowania i identyfikacji. Jest też wykorzystywany w mechanizmach szyfrowania plików i katalogów na dysku, wirtualnych sieciach prywatnych, autoryzacji klientów sieciowych czy obsługi podpisu cyfrowego.

*Toshiba Tecra® A7 oraz Toshiba Tecra® M5 dostępne są na rynku polskim w cenie odpowiednio od 5500 PLN i 6900 PLN brutto, urządzenia objęte są 2 letnia gwarancją. *

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)