Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
play station
22.03.2007 12:48

Okrojona konsola dla Europy

Sony ogłosiła listę gier ze starszej konsoli PlayStation 2, które będą działać na europejskiej wersji nowego modelu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Sony ogłosiła listę gier ze starszej konsoli PlayStation 2, które będą działać na europejskiej wersji nowego modelu PlayStation 3. *

Kilka tygodni wcześniej firma poinformowała, że europejska wersja PS3 będzie pozbawiona chipsetu, który umożliwia uruchamianie starszych gier na konsolach nowej generacji.

Brak chipsetu sprawi, że produkcja konsoli będzie tańsza, ale pozbawi ją prawie całkowicie kompatybilności z PS2. Sony na swojej stronie http://faq.eu.playstation.com/bc udostępniła listę gier, które działają bez żadnych problemów na obu modelach PlayStation.

Od tego jak okrojona wersja konsoli będzie przyjęta przez klientów zależą w dużej mierze wyniki finansowe Sony. Firma liczy na to, że straty spowodowane ewentualną mniejszą sprzedażą będą zrekompensowane oszczędnościami, zyskanymi na kosztach produkcji.

Na całym świecie sprzedano ponad 115 milionów konsol PS2 i prawie 2 miliony PS3. Na rynek europejski przeznaczono milion egzemplarzy. Sony tłumaczy wyższą cenę PlayStation 3 od konkurencyjnych Xbox360 i Wii tym, że tylko jej urządzenie posiada odtwarzacz Blu-ray.

Tagi: play station, modne gadżety, styl, lifestyle
Źródło:
4press
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz