Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sony
22.07.2008 14:33

Playstation na samym końcu

Playstation 3 jest obecnie najgorzej sprzedającą się konsolą najnowszej generacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Playstation 3 jest obecnie najgorzej sprzedającą się konsolą najnowszej generacji. Sony ma wciąż jednak nadzieję, że PS3 wyprzedzi swojego poprzednika, PS2. Poprzedni model sprzedał się w ilości 150 milionów sztuk na całym świecie.

Pierwszy model Playstation ujrzał światło dzienne w 1994 roku i sprzedał się w 102 milionach sztuk na całym świecie. Playstation 2, którego premiera była w 2000 niedawno przekroczyło magiczną ilość 140 milionów sprzedanych egzemplarzy. Sprzedaż tego typu gier. Sprzedaż tego typu urządzeń gwałtownie rośnie, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Nic więc dziwnego, że szefowie Sony Computer Entertainment oczekują coraz lepszej sprzedaży swoich produktów.

Warto jednak zauważyć, że kiedy Playstation 2 pojawiło się na rynku gier telewizyjnych, było absolutnym hitem i nic nie było w stanie być dla nigo konkurencją. Produkty spod znaku Xbox czy Gamecube mogły jedynie marzyć o sukcesie Sony. Obecnie sytuacja się nieco zmieniła, gdyż Nintendo Wii jest niekwestionowanym liderem, a Sony plasuje się dopiero za konkurentem w postaci Microsoft Xbox 360.

Playstation 3 kosztuje obecnie 399 usd, ale niska cena najwyraźniej nie wystarcza, aby walczyć z konkurentami. Sony Computer Entertainment będą musieli mocno się postarać, aby powtórzyć sukces PS2.

Tagi: sony, modne gadżety, styl, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz