Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paweł Szygulski
|

Radzimy jak wybrać odtwarzacz mp4

0
Podziel się:

Odtwarzacze mp4 oferują nawet 160 GB pamięci. W przypadku tańszych modeli lepiej od razu wymienić słuchawki.

Radzimy jak wybrać odtwarzacz mp4

Jeszcze niedawno standardowym prezentem świątecznym był odtwarzacz mp3. Dzisiaj modna jest jego bardziej multimedialna wersja - odtwarzacz mp4. Oprócz słuchania muzyki czy radia możemy go również wykorzystać do oglądania filmów, zdjęć a nawet przeglądania plików tekstowych. Ponadto wykorzystamy go tez jako przenośny magazyn danych o pojemności nawet 160 GB.

Ekrany odtwarzaczy mp4 mają wielkość od 1,8 cala do około 4 cali. Jeśli zamierzamy często korzystać z opcji wyświetlania plików wideo, wybierzmy koniecznie model z większym wyświetlaczem. Oczywiście, nawet w przypadku 4 cali oglądanie filmu nie będzie komfortowe, ale będziemy to mogli robić praktycznie wszędzie. Odtwarzacze mp4 mieszczą się bowiem bez problemu w kieszeni lub torebce.

O jakości wyświetlanego obrazu decyduje też rozdzielczość ekranu. Dobrze, żeby wynosiła ona co najmniej 320x240 pikseli. W droższych modelach ekrany są dotykowe, co najczęściej upraszcza obsługę urządzenia.

Akumulator lepszy od baterii

Z kolei na mobilność wpływ ma również jego czas pracy na baterii lub akumulatorze. Lepiej jest wybrać ten drugi wariant, ponieważ wbudowane w odtwarzacze akumulatory są zazwyczaj lżejsze od baterii AA lub AAA i zapewniają dłuższy czas pracy między ładowaniami. Przy bateriach nie przekracza on zazwyczaj 10 godzin, podczas gdy akumulatory pozwalają wydłużyć go do przeszło 50 godzin.

Odtwarzacze mp4 korzystają z dwóch typów pamięci: flash i HDD. Tą pierwszą znajdziemy również w pendrive'ach lub kartach pamięci, ta druga działa tak, jak dysk twardy w komputerze. Pamięć fleszowa jest lżejsza, zużywa mniej prądu oraz rzadziej ulega awariom. Większą pamięć oferują jednak odtwarzacze wyposażone w dyski HDD 20-160 GB. Z kolei pojemność pamięci fleszowych zawiera się w przedziale 2-16 GB. Jedynie iPod firmy Apple występuje też w wersjach 32 GB i 64 GB. Ta ostatnia kosztuje jednak około 1500 złotych i jest najdroższym odtwarzaczem na rynku. Dla porównania, inny model iPoda, z dyskiem HDD pojemności 160 GB jest dostępny już od około 900 złotych.

Niektóre odtwarzacze mp4 posiadają również gniazda do obsługi dodatkowych kart pamięci, dzięki czemu możemy ją rozszerzyć już po zakupie, w przypadku kart SD nawet o 32 GB.

Ponieważ istnieją różne formaty zapisu plików video, warto, żeby odtwarzacz obsługiwał ich jak największą ilość. Podstawowe i najczęściej wykorzystywane formaty to MPEG4, AVI, WMV i MOV. Zazwyczaj producenci dodają do odtwarzaczy oprogramowanie, które umożliwia zmianę formatów do obsługiwanych przez dane urządzenie. Wszystkie odtwarzacze mp4 obsługuje tez podstawowe formaty muzyczne, takie jak mp3 czy WMA a najczęściej również WAV.

Kupujesz taniej - zmień słuchawki

Tańsze odtwarzacze posiadają zazwyczaj słabej jakości słuchawki. Jeśli decydujemy się na taki model, lepiej od razu je zmieńmy. Możemy tez pomyśleć nad dokupieniem głośniczków, które pozwolą nam słuchać muzyki również bez słuchawek. Droższe modele maja je już najczęściej wbudowane. Z kolei radio i dyktafon są już standardem we wszystkich odtwarzaczach mp4.

Ceny odtwarzaczy wynoszą od około 100 do 1500 złotych. Jednak poniżej 200 złotych trudno znaleźć model uznanego producenta. W przypadku gdy będziemy często korzystali z urządzenia w samochodzie, warto pomyśleć o ładowarce samochodowej oraz specjalnym uchwycie mocującym odtwarzacz do deski rozdzielczej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t113418.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/gadzety/artykul/ipad;vs;galaxy;tab;ktory;tablet;lepszy,105,0,729705.html) iPad vs Galaxy Tab. Który tablet lepszy? Zobacz, które urządzenie najlepiej łączy poręczność smartfona z możliwościami netbooka.
[ ( http://static1.money.pl/i/manager/o/artykuly/18382/38032_casette-mp3.tiny.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/odtwarzacz;w;retro;klimatach;sluchaj;mp3;z;kasety,218,0,728026.html) Odtwarzacz w retro klimatach. Słuchaj mp3 z kasety Ma zaledwie 1 GB pamięci i nie zawiera mnóstwa funkcji... ma natomiast wartość dość sentymentalną. Odtwarzacz mp3 przypomina kasetę i można go kupić już za 39 dolarów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/113/t22129.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/gadzety/artykul/jak;wybrac;telewizor;i;na;co;zwracac;uwage,92,0,731996.html) Jak wybrać telewizor i na co zwracać uwagę Czym różni się LCD od telewizorów plazmowych, LED oraz 3D?
modne gadżety
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)