Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ssd
16.07.2008 11:11

Ridata wprowadza dyski SSD

Ultra-S Plus MLC SATA SSD występuje w wersjach o pojemności 32GB, 64GB oraz 128GB.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ridata wprowadziło właśnie najnowsze dyski SSD o pojemnościach 32, 64 i 128GB. Ultra-S Plus MLC SATA SSD występuje w wersjach o pojemności 32GB, 64GB oraz 128GB. Wszystkie z nich oferują prędkość transferu sięgającą 128MB/sek odczytu oraz 80MB/sek zapisu.

Dyski SSD Ridata mają pojawić się pod koniec lipca w cenach odpowiednio 169 usd, 294 usd oraz 537 usd. Tego typu dyski SSD zastosowanie mają na razie głównie w komputerach przemysłowych, gdzie nie jest istotna duża pojemność, jak to ma miejsce w przypadku klasycznych HDD, lecz przede wszystkim pewność działania i odpornośc na wibracje. Dyski SSD w aplikacjach przemysłowych nie wymagają pojemności rzędu 50-100 GB bo w praktyce wykorzystywane są pojemności rzędu 512MB - 4GB. I to w zupełności wystarcza by przy relatywnie niskich kosztach dysk spełniał swoją rolę.

Koszty dysków Flash o niskich pojemnościach są porównywalne z dyskami HDD o dużych pojemnościach, lecz przewaga w pewności działania i czasie dostępu jest bezapelacyjnie po stronie dysków SSD.

Choć ich obecność na rynku detalicznym jest w tej chwili śladowa, szacuje się, iż około roku 2009 urządzenia te będą seryjnie montowane w około 15% komputerów przenośnych. Są one bezgłośne w porównaniu do wirujących poprzedników (HDD) i jak na razie o wiele droższe. Pierwszym producentem seryjnie montującym dyski SSD w laptopach jest Lenovo.

Tagi: ssd, modne gadżety, styl, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz