Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
eee pc
18.07.2008 13:50

System ASUS ExpressGate uruchamia się w 11 sekund.

Asus wprowadza system ExpressGate do Eee Box

Podziel się
Dodaj komentarz
(asus.com)

Asus, producent malutkich komputerów Eee PC zdecydował się zastosować system Splashtop pozwalający na uruchomienie najważniejszych aplikacji bez konieczności ładowania Windowsa. Podobnie jak Voodoo, Asus dostosował oparty o Linux system Splashtop i nazwał go Asus ExpressGate.

Systemy zastosowane w laptopach Voodoo i w Asusach Eee Box nieco różnią się z wyglądu, ale działają na bardzo podobnej zasadzie. Uruchomienie systemu ExpressGate w przypadku Eee trwa 11 sekund, czyli o 4 dłużej niż w laptopach Voodoo.

Z poziomu ExpressGate uruchomić możemy najważniejsze aplikacje bez konieczności ładowania Windowsa. Możemy włączyć przeglądarkę zdjęć, Mozillę czy Skype. W każdym momencie możemy zminimalizować naszą rozmowę na Skype, aby sprawdzić w przeglądarce pocztę. W praktyce system działa nieco wolno, ponieważ uruchomienie przeglądarki internetowej zajęło dodatkowe 25 sekund, ale to i tak niezły czas w porównaniu do włączania Windowsa Visty.

W każdym momencie opuścić możemy ExpressGate i uruchomić Windowsa gdy potrzebne nam będą inne aplikacje, jak Word czy Excel.

Tagi: eee pc, modne gadżety, styl, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz