Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
modne gadżety
05.03.2008 16:35

Wyszukiwarka obrazkowa

Operator telefonii komórkowej Vodafone testuje nową metodę wyszukiwania internetowego, przeznaczoną dla telefonów komórkowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Operator telefonii komórkowej Vodafone testuje nową metodę wyszukiwania internetowego, przeznaczoną dla telefonów komórkowych. Technologia wykorzystuje nie słowa, jak dotychczas, lecz obrazki.

System nazwany Otello, wymaga wykonania zdjęcia danego przedmiotu, miejsca lub budowli, aby w ten sposób wyszukać wszelkie dostępne w Internecie informacje na jego temat. W celu wypróbowania Otella, Vodafone zamierza zawrzeć umowę z jedną z niemieckich gazet. Na jej mocy, czytelnicy wykonując komórką zdjęcie danego tekstu, otrzymają więcej informacji na jego temat, np. pliki dźwiękowe oraz wideo.

Według specjalistów z firmy Vodafone, powodem dla takiej inwestycji jest zwiększająca się tendencja do produkowania telefonów pozbawionych uproszczonej klawiatury. Wobec tego, przeszukiwanie Internetu za pomocą zdjęć wykonanych aparatem zainstalowanym w komórce, jest łatwiejsze i szybsze, niż wpisywanie szukanych fraz z klawiatury.

Operator nie ujawnił jednak jak długo potrwa faza testów systemu Otello.

Tagi: modne gadżety, styl, lifestyle
Źródło:
4press
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz