Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gps
22.01.2008 22:27

Zdjęcia z danymi GPS

Dodawanie danych GPS do zdjęć jest praktycznym rozwiązaniem.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dodawanie danych GPS do zdjęć jest praktycznym rozwiązaniem.

Zawsze można sprawdzić, gdzie dane ujęcie zostało wykonane. Firma ATP wprowadziła na rynek urządzenie o nazwie Photo Finder, które ułatwia ten proces. Nie wymagane jest nawet podłączenie produktu do aparatu.

Photo Finder oblicza i zapamiętuje przy pomocy GPS pozycję, co pozwala na precyzyjne ustalenie dokładnego miejsca i czasu wykonania zdjęcia. Wystarczy wyciągnąć kartę pamięci z aparatu i włożyć ją do urządzenia, aby dane GPS zostały zsynchronizowane z czasem wykonania zdjęć. Obsługuje karty pamięci w formatach SD, Memory Stick Duo oraz MMC. Można go używać także z czytnikiem kart USB. Nie trzeba się także martwić o to, że godzina została w aparacie ustawiona niedokładnie. Photo Finder ma niewielki ekranik, pokazujący czas UTC.

Oprogramowanie dołączone do Photo Findera może być wykorzystane do połączenia z serwisami: Google Maps, Flickr i Panoramio, gdzie zostaną przypisane do odpowiednich lokacji na mapie.

Wadą urządzenia nie jest, jak to zazwyczaj bywa w przypadku innowacyjnych produktów, cena (99$), ale fakt, że obsługuje tylko zdjęcia w formacie JPEG. Miejsca wykonania fotografii w RAW i TIFF będą musiały być zapamiętane przez użytkownika.

Tagi: gps, modne gadżety, styl, lifestyle
Źródło:
4press
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz