Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
biżuteria
14.06.2006 08:23

10 mln funtów po raz pierwszy!

Za taką kwotę sprzedano biżuterię należącą niegdyś do księżniczki Małgorzaty, młodszej i jedynej siostry królowej Elżbiety II.

Podziel się
Dodaj komentarz

Za taką kwotę sprzedano biżuterię należącą niegdyś do księżniczki Małgorzaty, młodszej i jedynej siostry królowej Elżbiety II.

Przychód znacznie przewyższył oczekiwania. Rynkową wartość licytowanych kosztowności znanej z dobrego smaku Małgorzaty oceniano na 3 mln funtów. Poszczególne przedmioty, których w sumie w czasie dwudniowej aukcji wystawiono ok. 800, wyceniono na od 50 funtów do 800 tys. funtów. Cena niektórych z drobniejszych eksponatów przekroczyła przewidywaną wartość stukrotnie. Na przykład pozłacaną broszkę w kształcie jeża, której wartość oceniano na 50 funtów, sprzedano za 5 tys. 760 funtów.

Za oszałamiającą kwotę 926 tys. 400 funtów sprzedano słynną tiarę, którą Małgorzata założyła w 1960 roku na ślub z wziętym fotografem Anthonym Armstrong-Jonesem, który otrzymał tytuł Lorda Snowdona. Wartość tiary, wykonanej w 1870 roku dla Lady Poltimore, żony skarbnika królowej Wiktorii, szacowano na 200 tys. funtów.

W środę pod młotek pójdą meble, porcelana i ozdobne przedmioty użytkowe - w sumie ok. 600 eksponatów.

Aukcję zorganizowały dzieci zmarłej w 2002 roku Małgorzaty: Lord Linley i Lady Sarah Chatto. Część przychodu ma pokryć podatek spadkowy od posiadłości księżnej Snowdon, a część zostać przeznaczone na cele dobroczynne.

Tagi: biżuteria, styl, highlife, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz