Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
al gore
01.07.2010 19:43

Al Gore oskarżony o napaść seksualną

Laureat pokojowego Nobla i były wiceprezydent miał molestować 54-letnią masażystkę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Remy Steinegger/CC/World Economic Forum)

Policja z Portland w stanie Oregon wznowiła prowadzone w latach 2006-2007 śledztwo przeciwko byłemu wiceprezydentowi USA Alowi Gore'owi w związku z oskarżeniem o napaść seksualną na 54-letnią masażystkę.

Do incydentu z udziałem Gore'a, laureata Pokojowej Nagrody Nobla, miało dojść w grudniu 2006 r. w Portland w czasie jego wizyty w tym mieście. Kobieta z początku nie chciała podobno, by prowadzono śledztwo, ale potem zmieniła zdanie. W styczniu 2009 r. powiedziała miejscowej policji, że była _ wielokrotnie obiektem niechcianego dotykania o charakterze seksualnym _.

Policja umorzyła jednak śledztwo z braku wystarczających dowodów. Adwokat domniemanej ofiary Randy Vogt poinformował, że wniesie ona pozew z oskarżenia cywilnego przeciw Gore'owi. Podejmowane przez Vogta próby zainteresowania sprawą FBI i służby ochrony rządu Secret Service nie powiodły się.

Wiadomość o tym, że Gore był oskarżony o napaść seksualną opublikował w zeszłym tygodniu tabloid _ The National Enquirer _. Kiedy nagłośnił ją popularny konserwatywny portal internetowy _ Drudgereport.com _ - który w 1998 r. jako pierwszy ujawnił romans prezydenta Billa Clintona z Monicą Lewinsky - podała ją również poważniejsza prasa, z _ Washington Post _ i _ New York Timesem _ włącznie.

Na początku czerwca Gore i jego żona Tipper ogłosili, że się rozstają. Wiadomość wywołała sensację, gdyż ich trwające 40 lat małżeństwo uchodziło za bardzo dobre.

Tagi: al gore, styl, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, highlife, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz