Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
berlusconi
29.11.2009 08:40

Berlusconi: Uduszę tego, który nakręcił "Ośmiornicę"

Premierowi Włoch puszczają nerwy, bo oskarża się go o współpracę z mafią.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Alessio85/CC/flickr)

Premier Włoch Silvio Berlusconi jest zdumiony tym, że oskarża się go o zamieszanie w zamachy bombowe w 1993 roku dokonane przez cosa nostra. Powiedział też, że _ udusi _ tego, kto nakręcił serial _ Ośmiornica _ i pisze pochlebne książki o mafii.

Podczas spotkania na Sardynii Berlusconi powiedział o opublikowanych przez dziennik _ La Repubblica _ zeznań nawróconego mafiosa Gaspare Spatuzzy,że są to oskarżenia _ bezpodstawne i hańbiące _. Przestępca zarzuca premierowi powiązania z serią mafijnych zamachów, między innymi w Rzymie i Florencji, oraz twierdzeń, że swe finansowe imperium założył z pieniędzy cosa nostra, szef rządu oświadczył,

_ - Nie rozumiem - oświadczył - jak można myśleć coś takiego i jakie miałyby być moje motywy _ - dodał Berlusconi._ - Jeżeli dopadnę tego, kto nakręcił 9 serii Ośmiornicy i kto pisze książki o mafii, które tak się podobają, to go uduszę _ - stwierdził.

Na te słowa zareagował odtwórca głównej roli komisarza Cattaniego w serialu _ Ośmiornica _ Michele Placido, który wyraził opinię, że Berlusconi strzelił sobie _ samobójczego gola _. Przypomniał, że to właśnie Mediaset - telewizja premiera, której szefem jest teraz jego syn Piersilvio - emituje ostatnio seriale o mafii. _ Ośmiornica _ - zauważył Placido - to serial sprzed lat.

Tagi: berlusconi, mafia, włochy, oskarżenia, ośmiornica, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, highlife, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz