Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Berlusconi wciąż urządza bunga bunga

0
Podziel się:

Wszystko jest, jakby się nic nie stało.

Berlusconi wciąż urządza bunga bunga
(ec.europa.eu)

Premier Włoch Silvio Berlusconi wciąż urządza _ imprezy _ jak dawniej - to słowa z opublikowanej przez dziennik _ La Repubblica _, podsłuchanej przez Gwardię Finansową rozmowy przedsiębiorcy milionera Flavio Briatorego i wiceminister Danieli Santanche.

Włoskie media, które rozpowszechniły zapis tej rozmowy z początku kwietnia tego roku, podkreślają, że może on jeszcze bardziej pogrążyć szefa rządu, który właśnie od dwóch miesięcy odpowiada przed sądem między innymi za korzystanie z usług nieletniej prostytutki. Tym razem, podkreśla się, ciosy zadaje mu jego własne otoczenie.

Gwardia Finansowa założyła podsłuch Briatoremu, byłemu menedżerowi w stajni Renault w Formule 1, w związku z dochodzeniem w sprawie oszustw podatkowych. Sprawa ta związana jest z jego jachtem, za który miał nie płacić podatków.

Przy okazji zarejestrowano rozmowy Briatorego z wiceminister w resorcie realizacji programu rządu Danielą Santanche na temat premiera Berlusconiego.

W opublikowanym przez rzymski dziennik zapisie znajduje się następująca wypowiedź Briatorego, odnosząca się do hucznych, rozwiązłych imprez, organizowanych przez 74-letniego szefa rządu: _ Wszystko jest, jakby się nic nie stało _. Dodał on, że przyjęcia odbywają się już w innej willi, nie w głównej rezydencji Berlusconiego, Arcore.

_ Jak dawniej, a nawet lepiej. Ta sama grupa, jakieś nowe osoby, ale jest tak samo _ - mówi Briatore. _ Ale jesteś pewien, że on znowu zaczął? _ - pyta Santanche. _ Tak, na sto procent _ - odpowiada Flavio Briatore. _ On jest chory, Dani! _ - dodaje włoski przedsiębiorca w rozmowie z Danielą Santanche. Ona zaś, odnosząc się - jak ocenia _ La Repubblica _ - do otoczenia Berlusconiego, przyznaje: _ Tu wszystko się wali _.

W pierwszych komentarzach zauważa się, że znaczenie zapisu tych prywatnych rozmów polega na tym, iż swemu zdumieniu, oburzeniu i niezadowoleniu dali wyraz ludzie, którzy popierali Berlusconiego od 1994 roku, a więc od chwili, gdy pojawił się na włoskiej scenie politycznej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/232/t140520.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kolejna;rozprawa;w;sprawie;rubygate,60,0,841788.html) Kolejna rozprawa w sprawie Rubygate Na sali sądowej w Mediolanie nie będzie jednak ani Berlusconiego, ani młodej Marokanki Ruby, głównej bohaterki skandalu bunga-bunga. Obrońcy premiera będą wnioskować o przeniesienie procesu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/69/t113221.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/berlusconizm;nie;zmierza;ku;koncowi,171,0,813995.html) "Berlusconizm nie zmierza ku końcowi" Premier Włoch w obliczu kilku procesów sądowych nie traci pewności siebie. Mówi, że wprowadził nową moralność do polityki.
styl
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)